اخبار مهم بازار ارز دیجیتال هفته اول آذر 1401 که باید بدانید


به گزارش دیلی اکسچنج؛ یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار برای معماله ارزهای دیجیتال، دنبال کردن اخبار مربوط به این بازار است.

عمق کم بازار ارزهای دیجیتال در مقایسه با ابعاد جهانی آن باعث شده تا اخبار نقشی مهم و اثر گذار در بازار رمزارزها داشته باشند.

در ادامه ۳ خبر مهم بازار ارز دیجیتال هفته اول آذر ۱۴۰۱ که باید بدانید را در مقاله زیر از دیلی اکسچنج بخوانید.

مشکل اف تی ایکس به سایر شرکت‌ها سرایت کرده است

ورشکستگی و فروپاشی صرافی اف تی ایکس گریبانگیر سایر موسسات و شرکت‌های فعال رمزارزی شده است. جنسیس گلوبال کپیتال امکان برداشت دارایی را متوقف کرده است. از سوی دیگر جمینای، صرافی دوقلوهای وینکلواس روندی مشابه را در پیش گرفته است. طبق یک بیانیه رسمی، روند توقف سیستم درآمد این صرافی به دلیل مشکلات پیش آمده برای شرکای جمینای در ۵ روز آینده ادامه خواهد داشت. کاربران صرافی‌های رمزارزی نسبت به شرایط موجود دچار ترس شدند و سراسیمه دارایی‌های خود را از صرافی‌های ارز دیجیتالی خارج می‌کنند.

اکنون چشم‌ها به دادگاه سه شنبه صرافی اف تی ایکس دوخته شده است. در این جلسه دارایی‌های صرافی اف تی ایکس اعلام خواهد شد که ممکن است به فروش بخش مهمی از دارایی‌های دیجیتال این صرافی منجر شود.

اخبار مهم بازار ارز دیجیتال هفته اول آذر 1401 که باید بدانید

اخراج کارمندان شرکت‌های رمزارزی بیشتر شده است

رکود اقتصادی موجود در دنیا باعث شده تا برخی از شرکت‌ها دست به اخراج کارمندان خود بزنند. آمازون، متا و توییتر از جمله شرکت‌هایی بودند که کارمندان خود را در هفته‌های گذشته اخراج کردند. روندی مشابه و چه بسا شدیدتر در بازار رمزارزها در چند ماه گذشته وجود داشته است. Valkyrie Investments، کوین بیس و متاپلکس از جمله شرکت‌های رمزارزی هستند که کارمندان خود را اخراج کردند. آیا در هفته پیش رو، با فرونشستن غبار مبهم موجود در بازار شاهد اخراج گسترده کارمندان موسسات مالی رمزارزی خواهیم بود؟

حذف توییتر توسط کاربران

هفته گذشته شاهد خروج بی سابقه کاربران توییتر بودیم. بسیاری از کاربران این پلتفرم مشهور امریکایی، در اعتراض به اخراج کارمندان توییتر، از اکانت خود خارج شدند. به تازگی ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد دنیا توییتر را خریداری کرد و بسیاری از کارمندان آن را اخراح کرد. وی به سایر کارمندان خود اعلام کرد که در صورتی که برای حرکتی بزرگ و رو به جلو آماده نیستند، آماده خروج از این پلتفرم باشند. بلومبرگ روز جمعه گزارش داد که برخی از کارمندان توییتر از این موضوع ناراحت شدند و استعفای خود را اعلام کردند.منبع