آیا ترون، بیت کوین آینده خواهد بود؟


چندین هزار ارز دیجیتال مختلف در بازار کریپتوکارنسی وجود دارند. از روز اولی که بیت کوین به بازار آمد و خود را نشان داد افراد زیادی که در حوزه تکنولوژی بلاک‌چین و رمزارز فعالیت می‌کنند اقدام به ایجاد پروژه‌های مختلف کرده‌اند. دنیای کریپتوکارنسی روز به روز پیشرفت کرده است و به همین سبب است که شما می‌توانید با توجه به بینش و اطلاعات هر پروژه اقدام به سرمایه‌گذاری در همان ارز دیجیتال جدیدی که معرفی می‌شود، کنید. یکی از جالب‌توجه‌ترین پروژه‌های بازار کریپتوکارنسی پروژه ترون است.

شبکه ارز دیجیتال ترون یکی از مهم‌ترین پروژه‌های امروز دنیای کریپتوکارنسی است. به همین دلیل است که خرید ترون در میان علاقه‌مندان به بازار کریپتو رواج پیدا کرده است. در این مقاله تلاش خواهیم کرد تا نگاهی به پروژه ارز دیجیتال TRXو ویژگی‌های آن بیندازیم و بررسی کنیم آیا پروژه ترون می‌تواند در آینده جایگاه پادشاهی را از بیت کوین بگیرد و تاج پادشاهی را بر سر خود بگذارد؟ در ادامه مقاله با ما همراه باشید و اگر به مطالب مرتبط علاقه‌مند هستید، به بلاگ صرافی ارز دیجیتال والکس رجوع کنید.

پروژه ترون و ویژگی‌هایش

تاریخچه و هدف ترون

همان‌طور که بیان شد خرید ترون در میان علاقه‌مندان به بازار کریپتوکارنسی رواج پیدا کرده است. پروژه ترون در حقیقت یکی از مهم‌ترین پروژه‌های آسیایی پیرامون دنیای دیجیتال و حوزه تکنولوژی است. ترون از سال ۲۰۱۷ و ابتدا در سنگاپور به وجود آمد. در همان زمان ارز دیجیتال TRONIX برای آن ثبت شد و این شبکه تلاش می‌کرد تا جایگاهی باشد برای تولیدکنندگان محتوا تا بدون این‌که نیاز به واسطه داشته باشند بتوانند محتوای دیجیتال خود را در معرض فروش قرار دهند. به بیانی ترون واسطه را در شبکه خود بین تولیدکنندگان محتوا و خریدارانش از بین برده است.

ادعای ترون

ترون مدعی است که ۱۰ هزار تراکنش بر ثانیه انجام می‌دهد! این نکته شاید برایتان جالب توجه باشد ولی دقیقاً همان مسأله‌ای است که سبب شده است ارز دیجیتال TRX مدعی باشد که نسخه بهینه شده بیت کوین است. علتش این است که ترون به جای الگوریتم اثبات کار از الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌کند که انرژی بسیار کمتری نسبت به الگوریتم اثبات کار استفاده می‌کند و علاوه بر این به جای ماینرها یا استخراج‌کننده‌ها ما در حقیقت اعتبارسنج داریم.

آیا ترون، بیت کوین آینده خواهد بود؟

اعتبارسنج‌ها در شبکه ترون

اعتبارسنج‌ها با قرار دادن برخی از ارز دیجیتال ترون که در اختیار دارند درون شبکه سهیم می‌شوند و سپس خودشان نماینده‌ای برای انجام تراکنش‌های موجود در شبکه را انتخاب می‌کنند. چون به این علت تعداد اعتبارسنج‌ها در شبکه که برای تأیید تراکنش نیاز است بسیار کمتر می‌شود، نتیجه‌اش این است که تراکنش‌ها با سرعت بسیار بالاتری در شبکه انجام می‌شوند.

آینده ترون و مقایسه آن با بیت کوین

به طور کلی اگر از ما بپرسید که آیا ارز دیجیتال TRX تاج پادشاهی را از سر بیت کوین بر می‌دارد یا خیر؟ باید جواب بدهیم که نمی‌توان دقیقاً پیش‌بینی کرد زیرا نه TRONIX و نه ریپل یا هر ارز دیجیتال دیگری به محبوبیت و معروفیت بیت کوین نیستند بنابراین نمی‌توان پیش‌بینی کرد که ارز دیجیتال ترون نسبت به بقیه ارزهای دیجیتال در آینده می‌تواند جلوی بیت کوین را بگیرد و جایش را به دست بیاورد؛ البته نباید فراموش کرد که در مورد ارزهای دیجیتال هر گزینه‌ای امکان‌پذیر خواهد بود.

همان‌طور که گفتیم خرید ترون رواج پیدا کرده است و افراد زیادی دنبال‌کننده قیمت ترون به صورت روزانه و لحظه‌ای هستند ولی هیچ‌کدام از این‌ها دلیل نمی‌شوند که بتوان پیش‌بینی کرد که در آینده ترون بتواند موفقیت بیشتری نسبت به ارز دیجیتال بیت کوین کسب کند. با این حال، گفتیم که ترون مدعی است که ۱۰ هزار تراکنش را می‌تواند در هر ثانیه انجام دهد. همچنین ترون مدعی است که توان عملیاتی بالاتر و هزینه‌های کمتر آن را برای ارائه و اجرای قراردادهای هوشمند و برنامه‌های کاربردی جذاب می‌کند. همچنین توسعه‌دهندگان در وایت پیپر در سال ۲۰۱۸ ادعا کردند که مکانیسم اثبات کار اجازه انجام ۲۰۰۰ تراکنش در ثانیه را در مقایسه با ۳ تراکنش برای بیت کوین و ۱۵ تراکنش برای اتریوم دارد.

با وجود تمام ویژگی‌های مذکور و نحوه عملکرد خاص این رمزارز، نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از آینده داد زیرا ما در هر صورت می‌بینیم که در بازار کریپتوکارنسی، خرید ترون و دنبال کردن قیمت ترون نسبت به دیگر ارزهای دیجیتال و مخصوصاً بیت کوین بیشتر نیست.

چطور ترون بخریم؟

اگر شما به این ارز دیجیتال و اهداف اصلی آن علاقه‌مند شده‌اید بهترین روش برای خرید ترون این است که به صرافی ارز دیجیتال مراجعه کنید. شما می‌توانید از طریق صرافی‌های ایرانی مثل والکس در بستری امن و مطمئن اقدام به خرید ترون کنید و یا قیمت ترون را به صورت لحظه‌ای دنبال کنید. همچنین می‌توانید معامله جفت ارز انجام دهید یعنی دو ارز دیجیتال را به یکدیگر تبدیل کنید و از این طریق ارز دیجیتال TRX را بخرید.

صرافی ارز دیجیتال والکس علاوه بر این‌که بستری مطمئن را در جهت خرید ارز دیجیتال به صورت ریالی فراهم کرده است بلکه در صرافی Wallex می‌توانید معاملات جفت ارز را نیز انجام دهید بنابراین اگر دوست دارید ارز دیجیتال ترون را خریداری کنید به صرافی والکس مراجعه کنید و از این طریق سرمایه‌گذاری خود را انجام دهید.

جمع‌بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا به این سؤال پاسخ دهیم که آیا ترون می‌تواند در آینده تاج پادشاهی را از سر بیت کوین بردارد؟ با توجه به ویژگی‌های ترون باید گفت که این مسأله غیرقابل پیش‌بینی است؛ زیرا به گفته والکس ریپل، ترون و بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال به محبوبیت بیت کوین نیستند. به همین دلیل نمی‌شود پیش‌بینی دقیقی درباره آینده ترون داد. با این وجود پروژه ترون جذابیت‌های منحصر به فرد خودش را دارد و به همین دلیل سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال ترون به علت ویژگی‌های منحصر به فرد این شبکه می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای علاقه‌مندان به بازار کریپتوکارنسی باشد.

 منبع