ترکیب احتمالی تیم ملی انگلیس در جام‌جهانی ۲۰۲۲/ محتاط یا تهاجمی؟ بستگی دارد ایران باشد یا تیمی بزرگ‌تر!


سرانجام بعد از گمانه‌زنی‌های فراوان، گرت ساوتگیت لیست تیم ملی انگلیس برای جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر را اعلام کرد.

او ۲۶ بازیکن را همراه خودش به قطر خواهد برد و نکته جالب حضور بازیکنانی مثل جیمز مدیسون، کالوم ویلسون و کانر گالاگر بود که انتظارش را نداشتیم، اما بازیکنانی مثل ایوان تونی، تمی آبراهام و جیمز وارد پراوس برخلاف انتظار خط خوردند.

حالا توجه‌ها معطوف ترکیبی است که ساوتگیت در قطر ۲۰۲۲ برای سه‌شیرها استفاده خواهد کرد، مسابقاتی که از ۲۱ نوامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آبان ۱۴۰۱) با مسابقه مقابل ایران آغاز خواهد شد.

ترکیب احتمالی تیم ملی انگلیس در جام‌جهانی ۲۰۲۲/ محتاط یا بی‌پروا؟ بستگی دارد ایران باشد یا تیمی بزرگ‌تر!

نشریه «سان» از سه ترکیب احتمالی تیم ملی انگلیس در جام‌جهانی قطر رونمایی کرده است.

۳-۴-۳؛ با مگوایر، استرلینگ و فودن و بدون مانت و ساکا

این متحمل‌ترین ترکیب برای انگلیس است، اگر در مراحل بعدی به مصاف تیم بزرگ‌تری برود. انتظار می‌رود که ساوتگیت در صورت مواجه با حریفان دشوارتر با ۳ دفاع بازی کند که به منزله حضور مگوایر در سمت چپ و در کنار استونز و واکس خواهد بود. بلینگام و رایس گزینه‌های احتمالی در خط میانی هستند، در حالی که به‌عنوان مدافع هافبک تریپیه و شاو در دو سمت قرار خواهند گرفت. ساوتگیت بارها نشان داده در خط حمله به استرلینگ برای بازی کنار کین اعتماد دارد و این ایمان را ستاره چلسی با ۳ گل در یورو ۲۰۲۰ پاسخ داد. اما پست دیگر وینگر مشخص نیست به فودن یا ساکا برسد. به نظر می‌آید شانس فودن بیشتر باشد.

ترکیب احتمالی تیم ملی انگلیس در جام‌جهانی ۲۰۲۲/ محتاط یا بی‌پروا؟ بستگی دارد ایران باشد یا تیمی بزرگ‌تر!

۴-۳-۳؛ با مانت و مدیسون و بدون تریپیه و استرلینگ

بسیاری بر این باورند که در بازی‌های مرحله گروهی ساوتگیت باید احتیاط را رها کند و با ۴ مدافع تیمش را به میدان بفرستد. بازی با ایران، آمریکا و ولز بازی‌هایی نیستند که انگلیس بخواهد احتیاط کند و باید پیروز شود. می‌تواند به این معنا باشد که تریپیه از ترکیب خارج می‌شود و واکر به دفاع راست می‌رود. مگوایر و استونز جای خودشان را حفظ خواهند کرد، اگرچه دایر و کودی به مگوایر فشار خواهند آورد. شاو در پست دفاع چپ قرار می‌گیرد و خط میانی هنوز هم رایس و بلینگام را دارد. مانت وارد ترکیب خواهد شد که مورد اعتماد ساوتگیت است. ۳ بازیکن خط حمله هم شاید دستخوش تغییر شوند و مدیسون به کین و فودن بپیوندد تا استرلینگ روی نیمکت بنشیند.

ترکیب احتمالی تیم ملی انگلیس در جام‌جهانی ۲۰۲۲/ محتاط یا بی‌پروا؟ بستگی دارد ایران باشد یا تیمی بزرگ‌تر!

۳-۴-۳؛ با وایت، فیلیپس، آرنولد و گریلیش و بدون مگوایر، شاو، بلینگام و فودن

این ترکیب پیشنهادی دیگری با تغییرات زیاد است. پیکفورد، استونز، رایس و کین در هر ۳ ترکیب احتمالی حضور دارند. در آخرین ترکیب مگوایر کنار رفته، که در حال حاضر هم به‌دلیل عملکردش در منچستریونایتد مورد انتقاد است. دایر و وایت که مدافعان بهتری بوده‌اند به لطف فرم خوب‌شان جای مگوایر را می‌گیرند. تریپیه گزینه‌ای است که می‌تواند در نقش دفاع هافبک چپ هم بازی کند. این ترکیب جایی برای آرنولد خواهد داشت. بلینگام جایش را به فیلیپس می‌دهد، بازیکنی که در تیم ملی انگلیس رشد کرد. در خط حمله گریلیش هم گزینه دیگری است که می‌تواند قفل خطوط دفاعی را باز کند. در حالی که ساکا هم در این کار بسیار مهار خواهد بود.

ترکیب احتمالی تیم ملی انگلیس در جام‌جهانی ۲۰۲۲/ محتاط یا بی‌پروا؟ بستگی دارد ایران باشد یا تیمی بزرگ‌تر!منبع