وضعیت بازار رمزارز‌ها در بازار داخلی و جهانی امروز ۱۶ آبان ۱۴۰۱


به گزارش نبض بازار، بیت‌کوین در چند روز گذشته عملکردی نسبتاً قدرتمند ثبت و سلطه بازار خود را که اکنون ۳۷ درصد افزایش یافته، اندکی بیشتر کرده است. در واقع، بیت‌کوین توانست با افزایش ارزش کلی خود به ۴۰۸.۲۸ میلیارد دلار به ۲۱ هزار دلار برسد و در نهایت از آن فراتر رود.

با توجه به قیمت ۲۱ هزار و ۲۶۵ دلاری، بیت‌کوین در هفت روز گذشته ارزش خود را ۲.۳ درصد افزایش داده است. در یک بازه زمانی دو هفته‌ای، بیت‌کوین ۱۰.۸ درصد افزایش یافت و در ۳۰ روز گذشته دارایی دیجیتال ۶.۷ درصد رشد کرد. سال گذشته در همین ماه بود که این ارز دیجیتال به بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی ۶۹ هزار و ۰۴۴ دلار رسید.

به نظر می‌رسد در حال حاضر بیت‌کوین در قلمروی ناآشنا قرار دارد، تحلیلگران، کارشناسان و اعضای جامعه گسترده‌تر ارز‌های دیجیتال سعی می‌کنند نظر خود را در این مورد بیان کنند که بیت‌کوین در چند هفته آینده و تا پایان سال در کجا قرار خواهد گرفت.

با استفاده از داده‌های ارائه شده توسط نمودار قیمت رنگین‌کمان بیت‌کوین سنتر، برخی از تحلیلگران می‌گویند که نمایش فعلی بیت‌کوین احتمالاً آن را قادر می‌سازد تا سطح حمایت حیاتی را درست قبل از پایان سال ۲۰۲۲ پس بگیرد.

با در نظر گرفتن این موضوع، کارشناسان بر این باور هستند که این احتمال وجود دارد بیت‌کوین قبل از ورود به بازار کریپتو در سال ۲۰۲۳، بتواند بار دیگر در سطح ۲۵ هزار دلار معامله شود. اگر این اتفاق رخ دهد، شاخص‌های کیفی نمودار ذکر شده قبلی نشان می‌دهد که دارایی در قسمت فروش انفجاری قرار می‌گیرد.

این مورد می‌تواند پیشرفت قابل‌توجهی باشد، زیرا آخرین باری که بیت‌کوین در اطراف آن منطقه معلق بود، به مارس ۲۰۲۰ بازمی‌گردد؛ شروع یک صعود باورنکردنی برای بیت‌کوین که باعث شد آن را در نوامبر سال بعد به یک ارزش نقطه عطف برسد.

یکی دیگر از چیز‌های خوب که در حال حاضر به کریپتو کمک می‌کند، این واقعیت است که قیمت آن در حال تثبیت شدن است، زیرا سطح نوسان آن در شرف کاهش قرار دارد به این معنی که دارایی دیجیتال به آرامی در حال پایدار شدن است و خود را برای یک دوره صعودی دیگر آماده می‌کند.

به هر اندازه که فرضیه بالا خوب باشد، اعضای جامعه کوین مارکت کپ چندان متقاعد نشده‌اند که بیت‌کوین سال را با قیمت ۲۵هزار دلار معامله کند. در واقع، بر اساس نتایج یک نظرسنجی که شامل ۱۲هزار و۹۵۳ پاسخ‌دهنده بود، پیش‌بینی می‌شود که بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار از دسامبر ۲۰۲۲ با میانگین تغییر قیمت ۲۱هزار و۲۳۷ دلار خارج شود.

با توجه به آنچه گفته شد، بیت‌کوین باید بار دیگر ثابت کند که شک‌کنندگان در اشتباه هستند، زیرا خطرات برای رهبر واقعی همه ارز‌های دیجیتال بیشتر از همیشه است. کارشناسان بر این باورند که اگر بیت‌کوین موفق شود سال را با حفظ شاخص روانی ۲۵ هزار دلار به پایان برساند، سطح قیمت بالاتری که در راه رسیدن به بالاترین قیمت خود در سال گذشته ثبت کرده بود را مجدداً بررسی خواهد کرد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۱.۰۳ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۰۸ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۳۸.۸۲ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۱۹ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارز‌های دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۷۱.۹۳ میلیارد دلار است که ۵.۷۹ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۳.۹۳ میلیارد دلار است که ۵.۴۶ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۶۵.۶۸ میلیارد دلار است که ۹۱.۳۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال است.

قیمت کلیه ارز‌های دیجیتال

امروز دوشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۱ در بازار داخلی ارز‌های دیجیتال، کاردانو با ۱.۸۲ درصد کاهش نسبت به روز گذشته و با نرخ ۱۴۸,۶۰۰ ریال داد و ستد گردید در همین حال در بازار‌های جهانی، هر کاردانو با قیمت ۰.۴۰۸۵۸۲ دلار در حال معامله می‌باشد.

همچنین در بازار داخلی ارز‌های دیجیتال، دوج کوین با ۱.۸۷ درصد کاهش نسبت به روز گذشته و با نرخ ۴۲,۷۰۰ ریال داد و ستد گردید در همین حال در بازار‌های جهانی، هر دوج کوین با قیمت ۰.۱۱۷۴۸۵ دلار در حال معامله می‌باشد.

در ادامه نرخ کلیه ارز‌های دیجیتال در بازار‌های داخلی و جهانی قابل مشاهده می‌باشد.

‏ بیت کوین: ۷,۵۹۱,۱۱۰,۰۰۰ ریال
بیت کوین: ۲۰,۸۷۷.۶۴ تتر

اتریوم: ۵۷۶,۹۰۹,۶۰۰ ریال
اتریوم: ۱,۵۸۶.۶۶ تتر

دش: ۱۶,۶۷۱,۱۰۰ ریال
دش: ۴۵.۸۵ تتر

ریپل: ۱۷۲,۱۰۰ ریال
ریپل: ۰.۴۷۳۴۰۸ تتر

لایت کوین: ۲۶,۰۶۶,۵۰۰ ریال
لایت کوین: ۷۱.۶۹ تتر

تتر: ۳۶۳,۲۵۰ ریال
تتر: ۱. دلار

استلار: ۴۰,۱۰۰ ریال
استلار: ۰.۱۱۰۳۷ تتر

بایننس کوین: ۱۲۲,۸۶۷,۷۰۰ ریال
بایننس کوین: ۳۳۷.۹۲ تتر

کاردانو: ۱۴۸,۲۰۰ ریال
کاردانو: ۰.۴۰۷۶۲۹ تتر

آوالانچ: ۶,۷۳۸,۰۰۰ ریال
آوالانچ: ۱۸.۵۳ تتر

دوج کوین: ۴۲,۷۰۰ ریال
دوج کوین: ۰.۱۱۷۴۸۵ تتر

شیبا اینو: ۴ ریال
شیبا اینو: ۰.۰۰۰۰۱۲ تتر

چین لینک: ۲,۹۹۲,۴۰۰ ریال
چین لینک: ۸.۲۳ تتر

بیت کوین کش: ۴۳,۰۷۹,۳۰۰ ریال
بیت کوین کش: ۱۱۸.۴۸ تتر

ترون: ۲۲,۹۰۰ ریال
ترون: ۰.۰۶۲۸۷۳ تتر

یونی سواپ: ۲,۶۳۶,۰۰۰ ریال
یونی سواپ: ۷.۲۵ تتر

کازماز: ۵,۳۳۰,۰۰۰ ریال
کازماز: ۱۴.۶۶ تتر

فایل کوین: ۲,۱۲۷,۰۰۰ ریال
فایل کوین: ۵.۸۵ تتر

الروند: ۲۰,۰۲۳,۵۰۰ ریال
الروند: ۵۵.۰۷ تتر

اتریوم کلاسیک: ۹,۱۸۴,۵۰۰ ریال
اتریوم کلاسیک: ۲۵.۲۶ تتر

سندباکس: ۳۱۰,۰۰۰ ریال
سندباکس: ۰.۸۵۳۳۶۹ تتر

تزوس: ۵۰۵,۰۰۰ ریال
تزوس: ۱.۳۹ تتر

فانتوم: ۹۷,۷۰۰ ریال
فانتوم: ۰.۲۶۸۶۹۶ تتر

گالا: ۱۳,۰۰۰ ریال
گالا: ۰.۰۳۶۷۶۳ تتر

مونرو: ۵۶,۸۴۸,۹۰۰ ریال
مونرو: ۱۵۶.۳۵ تتر

پنکیک سواپ: ۱,۷۳۱,۰۰۰ ریال
پنکیک سواپ: ۴.۷۶ تتر

ایاس: ۴۱۰,۹۰۰ ریال
ایاس: ۱.۱۳ تتر

فلو: ۶۴۰,۰۰۰ ریال
فلو: ۱.۷۶ تتر

لوپرینگ: ۱۲۳,۱۰۰ ریال
لوپرینگ: ۰.۳۳۸۴۸۴ تتر

بیت تورنت: ۸۰۰ ریال
بیت تورنت: ۰.۰۰۲۳۲۹ تتر

ماکر: ۳۰۸,۰۵۲,۸۰۰ ریال
ماکر: ۸۴۷.۲۳ تتر

نئو: ۳,۱۵۲,۴۰۰ ریال
نئو: ۸.۶۷ تتر

زد کش: ۱۸,۶۸۱,۸۰۰ ریال
زد کش: ۵۱.۳۸ تتر

ویوز: ۱,۲۳۲,۶۰۰ ریال
ویوز: ۳.۳۹ تتر

نیو اکونومی: ۱۴,۴۰۰ ریال
نیو اکونومی: ۰.۰۳۹۶۱۷ تتر

دیکرید: ۹,۹۸۴,۵۰۰ ریال
دیکرید: ۲۷.۴۶ تترمنبع