بدرقه تیم ملی تکواندو بدون حضور وزیر ورزش تکواندو


به گزارش پایگاه خبری رزمی نیوز، و به نقل از وب سایت فدراسیون تکواندو، مراسم بدرقه تیم های ملی تکواندو بانوان و آقایان اعزامی به رقابت های قهرمانی جهان، دیروز 14 آبان ماه در جوار مقبره شهید گمنام  در فدراسیون تکواندو با حضور هادی ساعی رئیس فدراسیون، برگزار  گردید.

در  این مر اسم مهدی میرجلیلی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران، حسین حسین زاده سرپرست دبیری، اصغر فتحی رئیس کمیته بسیج، سید حسین عباسی رئیس امور استان ها و مجامع فدراسیون، محمد جمشیدی خزانه دار، علی تاجیک رئیس سازمان تیم های ملی، جمعی از پیشکسوتان به همراه خانواده شهید گرانقدر «محمدرضا کریمائی» و اعضای تیم های ملی حضور  داشتند.

متاسفانه مدتی است وزیر ورزش با تکواندو ارتباطی ندارد و در  این مراسم نیز  حضور  نداشت، و هادی  ساعی  رییس  فدراسیون تکواندو گلایه هایی مبنی بر عدم توجه وزیر ورزش دکتر  حمید سجادی، به این فدراسیون داشت.

در ابتدای مراسم هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو عنوان کرد: شهید بزرگوار گمنام فدراسیون تکواندو تنها 18 سال داشت که به درجه شهادت نائل شد؛ نیمی از بازیکنان تیم ملی 17 یا 18 سال دارند و این مورد بار مسئولیت ما را  سنگین می کند. دوران جنگ تحمیلی نوجوانان و جوانان پا در جبهه های نبرد می گذاشتند و حالا برای  سربلندی کشورمان جا دارد از توان خودمان بیشتر مایه بگذاریم تا مانند شهدا از کیان میهن دفاع کنیم.

او ادامه داد: ملی پوشان نماینده یک ملت هستند و در این راستا باید نماینده خوبی برای شهدا و رزمندگانی باشند که جان خود را بر کف دست گذاشتند و شهید شدند. باید توجه کنیم ما همواره مدیون شهدا هستیم. در نهایت امیدواریم بهترین نتیجه برای ملی پوشان در این رویداد مهم حاصل گردد.

مهدی میرجلیلی  رئیس سازمان بسیج ورزشکاران نیز در ادامه عنوان کرد: خوشحالم در جوار مقبره شهید بزرگوار این مراسم برگزار شد. شهدا در جبهه مردانگی به خرج دادند و ایستادند تا از خاک کشورمان دفاع کنند. آن ها از نفس افتادند تا ما نفس کم نیاوریم و مطمئنا اکنون با حضور خانواده بزرگوار شهید در این مراسم جلوه خاصی به مراسم بخشیده شده است. نمایندگان کشورمان تلاش و جهاد و کوششان با جهاد شهدا هیچ فرقی ندارد. شهدا جهاد کردند تا نمایندگان ایران در رویدادهای بزرگ بدرخشند و افتخارآفرینی کنند.

میرجلیلی عنوان کرد: باید گفت ملی پوشان از افتخارات ورزش کشور هستند. حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره خطاب به ورزشکاران فرموده اند پایبندی ورزشکاران و مدیران ورزشی به مسائل دینی و حضور جهادی چهره‌ها در میادین، تأثیر معنوی زیادی بر افراد مستعد دارد. باید تواضع و فروتنی را سرلوحه کار خویش قرار دهیم.

همچنین قرائت سوگندنامه توسط مهدی حاجی موسائی به نمایندگی از سایر ملی پوشان صورت گرفت. سپس در انتهای مراسم خانواده شهید بزرگوار «محمدرضا کریمائی» ملی پوشان را با دعای خیرشان بدرقه مسابقات جهانی کردند.

لازم به ذکر  است، بیست و پنجمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان 22 تا 29 آبان ماه در مکزیک برگزار خواهد شد.

به اینستاگرام رزمی نیوز بپیوندید.

لینک کوتاه : https://razminews.ir/?p=29943

منبع