اعتراف تلخ فتح‌الله‌زاده؛ بله خبر محبی درست است/ به شدت کلافه و ناراحتم/ باید ۲۰ میلیارد هم غرامت بدهیم!طبق آخرین خبرهایی که از باشگاه استقلال رسیده اگر این پول تا دوشنبه به حساب باشگاه پرتغالی واریز نشود، بحرانی جدید این باشگاه را فرا خواهد گرفت و طبق قول و قراری که میان طرفین انجام شده، محبی باید باشگاه استقلال را به مقصد تیم سابقش سانتاکلارا ترک کند! با فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل باشگاه استقلال پیرامون این ماجرا گفت و گویی انجام داده ایم.

آقای فتح‌الله‌زاده گفته می‌شود اگر حق انتقال ۲۳۰ هزار دلاری محبی را نتوانید پرداخت کنید این بازیکن باید طبق قول و قراری که گذاشته شده به باشگاه سابقش برگردد.

همین‌طور است. قول و قراری گذاشته شده و زمانی هم برای انتقال پول تعیین شده است. باید این مبلغ را به باشگاه سانتاکلارا منتقل کنیم اما هنوز نتوانسته‌ایم این کار را انجام بدهیم و من به‌شدت نگران وضعیت این بازیکن هستم. خیلی نگرانم.

چرا نتوانسته‌اید پول را به باشگاه پرتغالی منتقل کنید؟

برای انتقال پول مشکلاتی وجود دارد. ای کاش مدیران سابق در قراردادی که نوشته شده بود به این موضوع اشاره می‌کردند که پول را به‌صورت نقدی پرداخت کنند. الان باید کانال بانکی پیدا کنیم تا پول به باشگاه سانتاکلارا منتقل شود که هنوز این اتفاق رخ نداده است.

با این حساب ممکن است بهترین خرید این فصل را از دست بدهید.

نباید بگذاریم چنین اتفاقی رخ دهد. ما در مقابل هواداران استقلال مسئولیم. باید سعی و تلاش‌مان را بکنیم که محبی را با چنگ و دندان نگه داریم تا این بازیکن ناچار به بازگشت نشود.

ظاهراً اگر پول به حساب باشگاه سانتاکلارا ننشیند، ۶۰۰ هزار دلار هم جریمه باید پرداخت کنید.

این خبر هم درست است و من به‌شدت کلافه و ناراحتم. خدا آخر و عاقبت ما را با این حجم از مشکلات بخیر کند. البته منتی نیست. تعهد دادیم و باید کار کنیم.

این روزها روایت‌های متعددی درباره سرنوشت پولی که بابت انتقال مهدی قایدی و اللهیار صیادمنش به باشگاه استقلال می‌رسد، شنیده می‌شود. سرنوشت این پول‌ها چه شده است؟

من اطلاعی از اینکه پول‌های مورد نظر کجا خرج شده و چه سرنوشتی پیدا کرده ندارم. باید تحقیق کنم. باید بنشینم و حساب‌ها را بررسی کنم ببینم چه شده است. تا الان که من با شما صحبت می‌کنم اطلاعی از این موضوع ندارم. برای خودم هم مهم است که بدانم حق انتقالی که بابت این دو بازیکن گرفته شده، چه شده است. ان‌شاء‌الله ته و توی ماجرا را درمی‌آوریم.

آقای فتح‌الله‌زاده در شرایطی باید در فینال سوپر جام بازی کنید که مشکلات مالی گسترده‌ای باشگاه را تهدید می‌کند. در این حال و هوا شاید قهرمانی بتواند قدری شما را التیام بدهد.

اوضاع مالی باشگاه خوب نیست اما ما متعهد هستیم مشکلات را حل کنیم. همکاران من در باشگاه با قدرت به کارشان ادامه می‌دهند تا از پس پستی، بلندی‌ها برآییم. به دست آوردن یک جام در این شرایط برای ما بسیار مهم است. باید دل هواداران را شاد کنیم. ما تا حالا قهرمان سوپر جام نشده‌ایم. البته بخشی از این ناکامی برمی‌گردد به برگزاری نامنظم این بازی جذاب. شاید اگر سوپرجام در برنامه قرار داشت ما در گذشته به قهرمانی‌هایی می‌رسیدیم. به هرحال باید از این فرصت نهایت استفاده را بکنیم و قهران شویم.

قول پاداش هم به بازیکنان داده‌اید؟

قول ندادم اما قطعاً اگر قهرمان شویم از خجالت بازیکنان درخواهیم آمد. این بازی برای مجموعه استقلال مهم است و مطمئن هستم بچه‌ها با ارائه یک بازی منطقی قهرمان خواهند شد. ما شایستگی‌های بسیاری داریم و این جام باید اولین جام ما در فصل جاری باشد و درنهایت به سمت جام‌های بعدی برویم.منبع