پامپ عجیب قیمت این ارز دیجیتال تحت تاثیر فیلترینگ واتساپ


به گزارش دیلی اکسچنج؛ روز گذشته، پیام‌رسان واتساپ یک اختلال جهانی را تجربه کرد. جدای از عصبانیت چند میلیارد کاربر این پیام‌رسان، به نظر می‌رسد که این موضوع باعث رضایت کامل گروه دیگری از کاربران شده است.

بر اساس داده‌های بازار، قیمت ارز دیجیتال تون کوین (TON)، وابسته به پیام‌رسان رقیب یعنی تلگرام، همزمان با اختلال جهانی واتس‌اپ، جهش چشمگیری را تجربه کرده است.

در زمان نگارش این خبر، رمزارز TON در محدوده قیمتی ۱٫۷۸ دلار معامله می‌شود که نسبت به روز گذشته ۱۹٫۳ درصد و در مقایسه با یک هفته اخیر، بیش از ۴۳ درصد رشد دارد. این موضوع باعث شده که تون کوین، در صدر جدول پرسودترین ارزهای دیجیتال بازار (در بین ۱۰۰ رمزارز برتر) در ۲۴ ساعت گذشته قرار بگیرد.

ارز دیجیتال TON و پیام‌رسان تلگرام دو پروژه مستقل، اما دوست هستند. لازم به ذکر است که تلگرام از توسعه پلتفرم بلاکچینی TON که در ابتدا توسط بنیانگذار این پیام‌رسان، پاول دوروف (Pavel Durov)، تامین مالی می‌شد.

این شبکه بلاکچینی آزادی‌های خاصی در پیاده‌سازی تحولات خود در تلگرام دارد. به عنوان مثال، این پیام‌رسان قبلاً کیف پول رمزارزی TON را با بازار خود ادغام کرده است، مجموعه توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) این پروژه به نام TON Punks را به فروش رسانده و اخیراً نیز از برگزاری یک مزایده برای نام‌های کاربری کوتاه، خبر داده است.منبع