سرمایه گذاری در آثار NFT


به گزارش بازار، امروزه صنعت توکن های غیرقابل تعویض یا NFT رشد زیادی داشته و این اتفاق پیامدهای خاصی را به همراه دارد. در نتیجه اشخاص زیادی به دنبال ساخت و خرید nft هستند. با وجود رشد و ترقی زیاد، توکن‌ها مشکلات قابل توجهی دارند که یکی از مهمترین آن ها، وجود پروژه های قلابی و کلاهبرداری در این زمینه است. لذا در هنگام سرمایه گذاری در حوزه توکن ها باید پارامترهای مختلفی را در نظر گرفت تا بتوان انتخاب دقیق و هوشمندانه ‌ای داشت.

شیوه ساخت و فروش توکن

برای ساخت و فروش این توکن ها یکسری مراحل وجود دارد که باید طی شود. اولین مرحله برای ساخت و فروش توکن ها پرداخت هزینه برای ضرب توکن ها است. همه‌ پلتفرم ‌هایی که در حوزه خرید و فروش آثار ان اف تی فعالیت می کنند، در اولین مرحله ساخت توکن از شما مقداری ارز دیجیتال درخواست می ‌کنند. رایج‌ ترین ارز دیجیتال قابل قبول برای اکثر پلتفرم های nft، اتر (ETH) است.

در صورتی که کیف پول دیجیتال و اتر در حساب خود دارید، فرایند خرید ساده خواهد بود. اما در صورتی که کیف پول دیجیتال ندارید، باید ابتدا کیف پول ایجاد کرده و بعد از آن از طریق فروشگاه‌ های معتبر اتر خریداری کنید. ذکر این نکته لازم است که اتر هم مانند دیگر ارزهای دیجیتال در طی چند وقت اخیر نوسانات زیادی داشته است و ارزش آن به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است. پس در هنگام خرید اتر، حتما تمام جوانب کار را بسنجید.

نکات مهم در سرمایه گذاری روی nft کدام است؟

بدون شک، برای سرمایه گذاری در هر حوزه‌ ای یکسری نکات کلیدی وجود دارد که رعایت آن ها کار سرمایه گذاری را راحت تر می کند. یکی از مهمترین نکاتی که در هنگام سرمایه گذاری روی nft باید مد نظر قرار داده شود، دستاوردها و شهرت تیم سازنده توکن ها است. یکی از اشتباهاتی که اشخاص در هنگام سرمایه گذاری بر روی nft ها انجام می دهند، این است که فقط بر روی شهرت و تخصص تیم سازنده تمرکز می کنند، در حالی که ممکن است یک تیم ناشناس، مجموعه ای بسیار ارزشمند ارائه دهد.

یکی دیگر از نکات مهم در هنگام سرمایه گذاری بر روی nft ها، برنامه ریزی انجام شده برای پروژه است. به یاد داشته باشید که یک پروژه همیشه قدم به قدم جلو می رود و قرار نیست پروژه ای شانسی و بدون برنامه به نتیجه برسد.

سرمایه گذاری در آثار NFT

علاوه بر این، در خصوص سلبریتی ها و اینفلوئنسرهایی که در یک پروژه وجود دارند نیز باید بسیار حساس باشید. گاهی ممکن است که یک یا چند سلبریتی از یک پروژه حمایت کنند و اشخاص زیادی بر روی آن سرمایه گذاری نمایند اما در نهایت پروژه ارزش زیادی نداشته باشد.

بلاکچین مربوط به هر nft هم یکی دیگر از نکات مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد. به یاد داشته باشید که بازارهایی که بر مبنای اتریوم کار می کنند، امکان خرید و فروش راحت تری دارند. علاوه بر این، سرقت آثار ادبی دیجیتال و قوانین کپی رایت نیز از جمله نکاتی هستند که در هنگام سرمایه گذاری بر روی nft ها باید به آن ها توجه شود.

مهمترین مزایا و معایب ان اف تی کدام است؟

همانطور که ذکر شد، سرمایه گذاری روی NFT این روزها رشد قابل توجهی دارد. با این وجود، این نوع سرمایه گذاری معایب و مزایای خاص خود را دارد. توکن ها به شکلی طراحی شده اند که هر شخصی می تواند به سادگی در این زمینه فعالیت کند. از طرفی یک بلاکچین، مالکیت توکن ها را تضمین کرده و در نتیجه جای نگرانی وجود ندارد. همچنین با آشنایی با شیوه سرمایه گذاری در NFT می توان با شرایط و ویژگی های فناوری بلاکچین بیشتر آشنا شد.

در کنار این موارد، معایب مهمی نیز برای توکن ها وجود دارد. یکی از مهمترین معایب NFT این است که بر خلاف باور اکثریت اشخاصی که در این حوزه فعالیت می کنند، توکن ها یک طبقه دارایی نیستند. NFT روشی برای ثبت کردن مالکیت دیجیتال مواردی مثل آثار هنری است.

لذا همین باور اشتباه باعث می شود اشخاصی بدون تحقیق اقدام به سرمایه گذاری در این حوزه کرده و به همین دلیل بازار NFT دچار نوسانات شدیدی می شود. یکی دیگر از مشکلات مهم NFT ها، مصرف بیش از اندازه انرژی در طی فرایند تولید آن ها است ( برای طرح های خیلی خاص ) که باعث شده هزینه ساخت NFT بسیار بالا باشد. علاوه بر این، عمده‌ی بازار NFT به شبکه اتریوم محدود است. در نتیجه خرید و فروش این توکن ها صرفا با رمز ارز اتر امکان پذیر است.

سرمایه گذاری در آثار NFT

تهیه NFT طریق فروشگاه های معتبر ایرانی

یکی از مشکلات کلیدی که در حوزه توکن ها وجود دارد، توکن های تقلبی است. در نتیجه خرید توکن ها یکی از دغدغه های مهم اشخاصی است که می خواهند در این حوزه فعالیت کنند. لذا پیدا کردن یک سایت معتبر برای خرید توکن یکی از دغدغه‌های اشخاص علاقه مند به این حوزه به حساب می‌آید.

رمزین اف تی، یک سایت NFT ایرانی است که فعالیت گسترده ‌ای در حوزه توکن ها دارد. لذا از طریق این فروشگاه می ‌توانید با اطمینان خاطر برای خرید توکن ها اقدام نمایید. با مراجعه به وب سایت ramzinft.com می توانید انواع آثار هنری NFT را مشاهده کنید.منبع