بنیان‌گذاران Rocksteady این استودیو را ترک می‌کنند


سفتون هیل (Sefton Hill) و جیمی واکر (Jamie Walker)، بنیان‌گذاران استودیوی راکستدی (Rocksteady)، جدایی خود را از این استودیوی انگلیسی اعلام کردند.

در نامه‌ای که به وب سایت رسمی راکستدی ارسال شد، دیوید حداد (David Haddad)، مدیر بخش گیمینگ شرکت برادران وارنر این خبر را اعلام کرده است.

متن این پیام به شرح زیر است:

با نزدیک شدن به پایان ساخت Suicide Squad: Kill the Justice League، جیمی واکر و سفتون هیل تصمیم گرفته‌اند تا در پایان سال 2022 راکستدی را ترک نمایند و ماجراجویی جدیدی را در صنعت بازی آغاز کنند.

ما نهایت احترام و قدردانی را برای جیمی و سفتون قائل هستیم و برای آن‌ها در مرحله‌ی جدید کاری خود آرزوی موفقیت داریم و مانند بسیاری از طرفداران، مشتاقانه منتظر کارهای بعدی آن‌ها هستیم.

نیتن برلو (Nathan Burlow)، مدیر تولید باسابقه و یکی از افرادی اصلی در تاسیس راکستدی به عنوان مدیر استودیو و داریوش صادقیان (Darius Sadeghian) به عنوان مدیر بخش تولید منصوب شدند.

سفتون هیل و جیمی واکر بیانیه مشترکی را در خصوص جدایی خود از راکستدی منتشر کردند که به شرح زیر است:

تصمیم ما برای ترک راکستدی احساسی بود! از که این شرکت را در سال 2004 تأسیس کردیم تا امروز، این استودیو زندگی و روح ما بوده است. بازی Suicide Squad در دستان افراد مطمئنی قرار دارد و حال زمان آن فرا رسیده است که رهبری را واگذار کنیم و ماجراجویی جدیدی را با هم در بازی‌ها آغاز نماییم.

استودیوی راکستدی در سال 2004 میلادی توسط هیل و واکر تاسیس گردید. این دو نفر پیش از آن هر دو در استودیوی Argonaut Games مشغول به کار بودند. اولین ساخته‌ی راکستدی یک اثر شوتر اول شخص با عنوان Urban Chaos: Riot Response بود که در سال 2006 توسط شرکت ایداس اینتراکتیو (Eidos Interactive) برای پلی استیشن 2 و ایکس باکس منتشر شد. اما استودیوی مذکور با ساخت سری بازی‌های Batman Arkham به شهرت جهانی رسید. اولین بازی این مجموعه در سال 2009 میلادی با نام Batman: Arkham Asylum منتشر شد و مورد استقبال منتقدان و بازیکنان قرار گرفت. به دنبال موفقیت این بازی، دو دنباله‌ی موفق دیگر به نام‌های Batman: Arkham City و Batman: Arkham Knight به ترتیب در سال‌های 2011 و 2015 منتشر شدند.

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League، جدیدترین اثر استودیوی راکستدی، ابتدا قرار بود در سال جاری میلادی منتشر شود، اما انتشار آن تا بهار سال 2023 به تعویق افتاد. اثر مذکور برای کنسول‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس/اس و پلتفرم PC منتشر خواهد شد.منبع