افزایش تعداد نهنگ های دوج کوین واقعیت دارد؟


شایعاتی مبنی بر اینکه ایلان ماسک ممکن است از دوج کوین در پروژه‌های توسعه شرکت خود استفاده کند و از طرفی شایعاتی مبنی بر افزایش تعداد نهنگ‌های دوج کوین، موجی از نوسانات را حول قیمت دوج به راه انداخته است. لازم به ذکر است که ایلان ماسک در گذشته از دوج کوین حمایت کرده بود. در ادامه، صحت این شایعات را بررسی کرده و عملکرد دوج کوین را در کنار عوامل تاثیر گذار بر قیمت دوج کوین بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال doge چیست؟

دوج کوین (DOGE) یک ارز دیجیتال منبع باز و همتا به همتا است. دوج کوین از چهره سگ Shiba Inu از میم “doge” به عنوان لوگوی خود استفاده کرده است. همچنین به طور گسترده به عنوان اولین “کوین میم” و “کوین سگ” شناخته می‌شود.

ارز دیجیتال doge در ابتدا قرار بود یک پروژه طنز باشد. ۶ دسامبر ۲۰۱۳، مهندسان نرم افزار جکسون پالمر “Jackson Palmer”و بیلی مارکوس “Billy Markus” از دوج کوین به عنوان یک ارز دیجیتال پرده برداری کردند. این ابتکار کمدی در نهایت در بین ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا قرار گرفت. امروزه ارزش بازار دوج کوین از ۸۰ میلیارد دلار عبور کرده است.

نهنگ‌هایی با ۶۲۰ میلیون ارز دیجیتال doge

تعداد نهنگ‌های دوج کوین در روزهای اخیر، ۵/۱۳ درصد افزایش یافته و شش نهنگ جدید، با خرید دوج کوین به مبلغ ۶۲۰ میلیون توکن به این گروه پیوسته‌اند. به نقل از کریپتو گلوب، تعداد آدرس‌هایی که موجودی بین ۱۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد دوج کوین دارند، افزایش یافته است. علی مارتینز (Ali Martinez) ، تحلیل‌گر بلاک چین، این شش نو نهنگ ارز دیجیتال، ۳۷/۶ میلیون دلار دوج کوین به والت خود افزوده‌اند.

Dogecoin چگونه عمل کرده است؟

ارزش Dogecoin از ابتدای سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۴۰۰۰٪ افزایش یافته است. قیمت دوج کوین در حال حاضر حدود ۰/۶۰ دلار است، در حالی که وب سایت ردیابی قیمت CoinMarketCap ارزش بازار آن را در حدود ۷۸ میلیارد دلار گزارش کرده است. این امر ارز دیجیتال doge را به چهارمین ارز دیجیتال بزرگ تبدیل می‌کند.

چه چیزی باعث افزایش دوج کوین شده است؟

جایگاه ارز دیجیتال doge، از سوی نام‌های برجسته تجاری مانند رپر معروف اسنوپ داگ (Snoop Dogg) و جن سیمونز (GeneSimmons) رهبر گروه راک Kiss بهبود یافته است. مهمتر از همه، یک نظرسنجی توییتری در سال ۲۰۱۹ نشان داد که ایلان ماسک (Elon Musk) باید رئیس دوج کوین باشد. مدیر عامل تسلا جنبه جالب ماجرا را برداشت کرد و از آن زمان توییت‌های حمایتی منتشر کرد و گفت که دوج کوین ارز دیجیتال مورد علاقه‌اش است.

حساب شخصی توییتر ایلان ماسک دارای ۵۳ میلیون دنبال کننده است. با توجه به این موضوع، حتی یک اظهار نظر کوچک درباره دوج کوین بر محبوبیت این ارز دیجیتال و جذب سرمایه گذار تاثیر دارد.

عوامل موثر بر دوج کوین

عوامل زیر بر قیمت دوج کوین تاثیر می‌گذارد با ما همراه باشید.

افزایش تعداد نهنگ های دوج کوین واقعیت دارد؟

تقاضا و عرضه

دوج کوین فقط یک کوین میم است که محبوب شده است. با توجه به اتفاقات، واکنش سلبریتی‌ها و سرمایه گذاری نهنگ‌ها، می‌توان پیش بینی کرد در آینده تقاضا برای خرید دوج کوین افزایش پیدا خواهد کرد. همانطور که می‌دانیم اولین چیزی که بر قیمت دوج کوین تأثیر می‌گذارد، تقاضا و عرضه است.

طبق قوانین اقتصاد اگر تقاضا زیاد و عرضه کم باشد، قیمت به طور خودکار افزایش می‌یابد و اگر تقاضای کافی وجود نداشته باشد و عرضه افزایش یابد، قیمت کاهش می‌یابد. برخی فقط صرفاً برای سرگرمی دوج کوین می‌خرند و برخی دیگر برای تجارت یا سرمایه گذاری اقدام به خرید دوج کوین می‌کنند. افرادی که دوج کوین را صرفاً برای سرگرمی می‌خرند، از کم شدن قیمت کوین‌ها نمی‌ترسند. بنابراین، همین افراد نیز بر بازار تقاضا و عرضه دوج کوین نیز تأثیر می‌گذارد.

اخبار پرطرفدار

اخبار روی قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد. عصر امروز عصر دیجیتال است و همه به تلفن همراه و دسترسی به اینترنت دسترسی دارند. همه از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. اخبار و مقالات رسانه‌های اجتماعی، صحبت‌ها و رفتار سلبریتی‌ها بر تصمیمات خرید و فروش سرمایه گذاران تأثیر می‌گذارد.

تصور کنید اخباری با عنوان “قیمت دوج کوین تا پایان ۲۰۲۲ به ۱ دلار خواهد رسید”در شبکه‌های اجتماعی منتشر شوند. قطعا مردم بدون اطلاع از حقیقت این خبر اقدام به خرید دوج کوین می‌کنند. اما برعکس اگر خبر “خرید و فروش دوج کوین ممنوع خواهد شد” در شبکه‌های اجتماعی منتشر شود، بسیاری از کاربرانی که دوج کوین دارند اقدام به فروش کوین خود کرده و قیمت کاهش می‌یابد.

عرضه محدود

اجازه دهید برای توضیح عرضه محدود یک مثال از بیت کوین بزنیم. قیمت بیت کوین در حال افزایش است زیرا عرضه بیت کوین محدود است. بیت کوین تا ۲۱ میلیون اجازه استخراج دارد. عرضه محدود به معنای افزایش قیمت کوین است. اما ارزش بازار دوج کوین ۸۰ میلیارد دلار است و ۱۳۱/۶۸ میلیارد دوج کوین در شبکه بلاکچین وجود دارد که در مقایسه با بیت کوین بسیار زیاد است. گرچه عرضه محدود یک کوین می‌تواند سبب افزایش قیمت شود. اما بررسی عرضه محدود به تنهایی می‌تواند هر تحلیلگری را به اشتباه بیاندازد.

پیروی کورکورانه

کاربران تازه کار بدون اطلاع از فناوری ارزهای دیجیتال شروع به خرید ارزهای دیجیتال می‌کنند. اما پس از مشاهده افت قیمت، کوین‌های خود را می‌فروشند و سبب کاهش بیشتر قیمت می‌شوند.

برخی اینفلوئنسرها و سلبریتی‌ها در شبکه‌های اجتماعی با نشان دادن درآمد، اتومبیل، برند و… احساسات مردم را تحریک کرده تا بتوانند از مبادلات یا قراردادهای خود سود ببرند. بنابراین، زمانی که افراد بدون تحقیق مناسب شروع به دنبال کردن کورکورانه افراد دیگر می‌کنند، قیمت ارز دیجیتال تحت تاثیر قرار می‌گیرد. به همین دلیل قیمت دوج کوین در نوسان شدید قرار دارد و برخی اخبار باعث کاهش قیمت آن در واقعیت می‌شود.

منابع

https://wallex.ir/blog/number-of-dogecoin-whale-addresses-rises/منبع