همه چیز درباره فصل ۲ سریال ارباب حلقه‌ها


فصل اول سریال ارباب حلقه‌ها داستان‌های مختلفی را به جریان در آورده که احتمالا در فصل دوم به ادامه آن‌ها پرداخته می‌شود.

قسمت پایانی سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت (The Lord of the Rings: The Rings of Power) به تازگی پخش شده و چندین داستان مختلف را مطرح کرده است که در فصل دوم به آن‌ها پرداخته خواهد شد.

فصل اول سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» در حالی به پایان رسید که از مدت‌ها قبل این سریال توسط سرویس آنلاین آمازون برای فصل دوم تمدید شده بود و تولید فصل دوم آن نیز به تازگی در کشور انگلیس آغاز شده است.

متن زیر حاوی اسپویل است!

با وجود اینکه فصل اول سریال شامل هشت قسمت یک ساعته و پر از اکشن و اتفاقات کلیدی بود اما احساس می‌شود که این تنها شروع سفری حماسی و جذاب است. در پایان فصل اول، سه حلقه الف‌ها ساخته شدند و سائورون نیز سفر خودش را آغاز کرد و «نوری» به همراه «غریبه» راهی ماجراجویی مهیجی شدند.

با توجه به اتفاقات رخ داده در انتهای فصل اول و همچنین دانسته‌های ما بر اساس کتاب‌های جی آر آر تالکین، در ادامه به داستانی می‌پردازیم که احتمالا در فصل دوم سریال «ارباب حلقه‌ها» به آن پرداخته می‌شود. همراه با ما باشید.

داستان فصل دوم سریال ارباب حلقه‌ها

چه اتفاقی برای سه حلقه الف‌ها رخ می‌دهد؟

همه چیز درباره پایان فصل ۱ سریال ارباب حلقه‌ها

بر اساس کتاب‌های «ارباب حلقه‌ها» می‌توان گفت که ۲۰ حلقه قدرت ساخته می‌شوند اما همانطور که شاهد بودید، تاکنون ساخت سه حلقه از آن‌ها در سریال به تصویر کشیده و احتمال می‌رود که ساخت حلقه‌های دیگر در فصل دوم به نمایش در بیایند.

بنابر نوشته‌های تالکین، سه حلقه الف‌ها، نِنیا، ویلیا و ناریا نام دارند. حلقه‌های ناریا و ویلیا در اختیار شاه اعظم الف‌ها یعنی گیل گالاد قرار می‌گیرد و حلقه نِنیا نیز به گالادریل داده می‌شود. در کتاب‌ها آمده است که الف‌ها موفق شدند تا حلقه‌ها را تا عصر سوم سرزمین میانه از سائورون پنهان کنند.

پس می‌توان گفت که سائورون در سریال با وجود تلاش‌های خود برای بدست آوردن این حلقه‌ها، نمی‌تواند به آن‌ها دست پیدا کند. البته مطمئنا جدالی در میان الف‌ها برای اینکه چه کسی این حلقه‌ها را در اختیار داشته باشد، شکل می‌گیرد.

برنامه سائورون در موردور چیست؟

همه چیز درباره پایان فصل ۱ سریال ارباب حلقه‌ها

در پایان فصل اول سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» آشکار شد که هالبرند در حقیقت همان سائورون است. همانطور که در قسمت پایانی نشان داده شده بود، سائورون وارد موردور می‌شود و اولین قدم به سمت رویدادهای بزرگ و مهیجی را بر می‌دارد.

با اینکه سریال در انتهای فصل، سائورون را به خانه خودش یعنی موردور می‌برد اما او هنوز ارتش، برج یا هیچ چیز دیگری برای اینکه بتواند نقشه‌های خودش را کامل کند، در اختیار ندارد. از همین رو، انتظار می‌رود که در فصل دوم، سائورون شروع به ساخت استحاکامات اصلی خودش یعنی باراد دور (Barad-dûr) بکند.

سائورون سپس شروع به جمع‌آوری ارتش‌هایی از اورک‌ها خواهد کرد و این احتمال نیز وجود دارد که او برای اینکه خودش را ثابت کند، نبردی با آدار نیز داشته باشد. فصل دوم سریال علاوه بر اینکه باید به ساخت دیگر حلقه‌ها بپردازد، باید ساخت حلقه اصلی سائورون را نیز به تصویر بکشد.

سائورون حلقه اصلی خودش را برای کنترل دیگر حلقه‌ها در آتش کوه دوم (Mount Doom) خلق می‌کند و از آنجا که این رویداد در سریال بسیار مهم و کلیدی تلقی می‌شود، احتمالا در آخرین قسمت از فصل دوم رخ خواهد داد.

سفر غریبه و نوری به سرزمین رون

همه چیز درباره پایان فصل ۱ سریال ارباب حلقه‌ها

نکته جالب‌توجه در مورد این خط داستانی از سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» آن است که در نوشته‌های تالکین هیچ چیزی در مورد سفر این دو شخصیت به سرزمین رون وجود ندارد. در حقیقت، در کتاب‌های «ارباب حلقه‌ها» یا حتی «هابیت»،‌ کاراکترهای اصلی هیچ سفری به سرزمین رون نداشته‌اند و همین نیز باعث شده تا این مکان ناشناخته باقی بماند.

از سوی دیگر، شخصیت نوری یک شخصیت اوریجینال به شمار می‌رود که در کتاب‌ها وجود ندارد و اختیار او در دستان نویسنده‌های سریال است که چطور داستان او را شکل بدهند. علاوه بر این، اگر آن فرد غریبه واقعا گندالف باشد، باید دید که نویسندگان چطور حضور او در سرزمین میانه در عصر دوم را توجیح می‌کنند، چون بر اساس کتاب‌ها، گندالف تا عصر سوم به سرزمین میانه نیامده است.

ایسیلدور همچنان گمشده است

فصل اول سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت (The Lord of the Rings: The Rings of Power)

قسمت پایانی فصل اول سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» اصلا به سرنوشت شخصیت ایسیلدور اشاره نمی‌کند اما تقریبا همه افراد می‌دانند که ایسیلدور زنده می‌ماند چراکه داستان او هنوز در سرزمین میانه به پایان نرسیده و سال‌ها ادامه دارد.

بدون شک، شخصیت ایسیلدور جان سالم به در می‌برد چراکه او یک روز سائورون را شکست می‌دهد و حلقه اصلی را از او می‌گیرد. پس بیننده‌ها در فصل دوم سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» بار دیگر شاهد شخصیت ایسیلدور و اتفاقی که برای او پس از فوران کوه دوم رخ داده، خواهند بود.

این احتمال وجود دارد که ایسیلدور پس از اینکه از نابودی روستا جان سالم به در برده، در جایی در سرزمین مودور سرگردان باشد. مطمئنا بازگشت او به داستان اصلی و قرار دادن او به عنوان دشمنی برای سائورون، احتمالا بخشی از توسعه شخصیتی او در فصل دوم سریال خواهد بود.

مبارزه قدرت در نومنور

سریال The Lord of the Rings: The Rings of Power

الندیل و ملکه حاکم میریل پس از ماجراجویی خودشان در سرزمین میانه، به جزیره نومنور باز می‌گشتند اما با توجه به صحبت‌های آن‌ها در قسمت پایانی فصل اول سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» می‌توان گفت که هر دو کاراکتر در فصل دوم سریال نیز حضور خواهند داشت و خود را آماده مبارزه با سائورون می‌کنند.

البته این مشکل وجود دارد که میریل نخواهد توانست تاج و تخت نومنور را از آن خود کند. در کتاب‌ها، فارازون که مشاور ملکه و فردی برجسته و مدبر است، در نهایت پادشاه نومنور می‌شود و این احتمال می‌رود در فصل دوم، به این خط داستانی نیز پرداخته شود.

فارازون که به تاج و تخت نومنور چشم دوخته، در نقطه مقابل الندیل و میریل قرار دارد. او از نابینایی میریل به عنوان نقطه ضعف استفاده و او را از حاکمیت نومنور برکنار می‌کند. در کتاب‌ها آمده است که اتحاد مخفیانه فارازون با سائورون باعث نابودی کل پادشاهی نومنور می‌شود.

خط داستانی به حکومت رسیدن فارازون در نومنور مطمئنا در فصل دوم سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» بررسی خواهد شد اما ممکن است رویدادهای دیگری نیز به تصویر کشیده شوند. در فصل اول به نابودی اجتناب ‌ناپذیر نومنور اشاره می‌شود، اتفاقی که باعث می‌شود الندیل به همراه گروهی از مردم نومنور به سرزمین میانه سفر کنند. البته احتمالا این داستان در فصل سوم یا فصل‌های بعدی به تصویر کشیده خواهد شد.

شروع مبارزه علیه سائورون

سریال The Lord of the Rings: The Rings of Power

از همان ابتدای سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت»، گالادریل مصمم بود تا سائورون را پیدا کند و شکست بدهد اما حالا او از نزدیک با او ملاقات کرده و عزم خودش را جزم کرده تا با نقشه‌های سائورون مبارزه کند.

در قسمت پایانی فصل اول، الروند نیز طومار را خواند و از هویت واقعی هالبرند آگاه شد. حالا او نیز با گالادریل همکاری خواهد کرد تا جلوی برنامه‌های سائورون را بگیرند. اینکه گالادریل چه نقشه‌ای برای مقابله با سائورون دارد، هنوز نامشخص است اما بدون شک او بیکار نخواهد نشست.

بیدار شدن بالروگ

سریال The Lord of the Rings: The Rings of Power

معدن‌کاری و استخراج میتریل عواقب فاجعه باری برای دورف‌ها در پیش دارد. در پایان قسمت هفتم سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» آشکار می‌شود که در اعماق کوهستان‌های مه‌آلود، یک بالروگ از خواب بیدار می‌شود.

نکته قابل تامل آن است که این بالروگ تا عصر سوم سرزمین میانه هیچ تهدیدی برای دورف‌ها به شمار نمی‌رود اما به نظر می‌رسد که سریال از همین الان در حال سوق دادن داستان به سمت نبردی حماسی و جذاب با این بالروگ است.

این احتمال وجود دارد که نبرد با بالروگ و به خواب بردن دوباره او، قوس داستانی شاهزاده دورین در فصل دوم باشد. با توجه به رابطه دورین با الروند، امکان دارد که الروند به همراه ارتش الف‌ها نیز در این رویارویی حضور داشته باشند.

تاریخ پخش فصل دوم سریال ارباب حلقه‌ها

فصل اول سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت (The Lord of the Rings: The Rings of Power)

در حال حاضر سرویس آنلاین آمازون تاریخی برای شروع پخش فصل دوم سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» اعلام نکرده است. اما باید گفت که تولید و فیلمبرداری فصل دوم در ماه اکتبر سال ۲۰۲۲ میلادی در کشور انگلیس شروع شده است.

ساخت فصل اول سریال حدود ۱۸ ماه طول کشیده بود اما دلیل آن عمدتا مشکلات ناشی از کرونا بود و احتمال می‌رود که ساخت فصل دوم زمان کمتری طول بکشد. از سوی دیگر، کمپانی آمازون مصمم است تا فاصله زمانی بین فصل‌ها کمتر باشند تا بیننده‌ها را راضی نگه دارد.

در هر صورت، نمی‌توان به صورت دقیق تاریخ پخش فصل دوم سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» را پیش‌بینی کرد اما اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود و مشکلی رخ ندهد، فیلمبرداری تا میانه سال ۲۰۲۳ میلادی طول خواهد کشید و بدین ترتیب، باید در اوایل سال ۲۰۲۴ میلادی شاهد پخش فصل دوم بود. البته احتمال پخش فصل دوم در اواخر سال ۲۰۲۳ میلادی نیز وجود دارد.

بازیگران و کاراکترهای فصل دوم سریال ارباب حلقه‌ها

همه چیز درباره پایان فصل ۱ سریال ارباب حلقه‌ها

تقریبا بسیاری از بازیگران فصل اول سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» در فصل دوم نیز حضور خواهند داشت. مورفیلد کلارک (Morfydd Clark) و چارلی ویکرز (Charlie Vickers) بار دیگر نقش خود به عنوان گالادریل و سائورون را بازآفرینی خواهند کرد.

رابرت آرامایو (Robert Aramayo) در نقش الروند، بنجامین واکر (Benjamin Walker) در نقش گیل گالاد، چارلز ادواردز (Charles Edwards) در نقش کلریمبور، اسماعیل کروز کوردووا (Ismael Cruz Cordova) در نقش آروندیر، نازنین بنیادی (Nazanin Boniadi) در نقش برونوین و جوزف ماولی (Joseph Mawle) در نقش آدار از جمله دیگر بازیگران فصل دوم خواهند بود.

از دیگر بازیگران فصل اول که در فصل دوم نیز حضور دارند می‌توان به مارکلا کاونا (Markella Kavenagh) در نقش نوری، دنیل ویمن (Daniel Weyman) در نقش غریبه، سینتیا آدای رابینسون (Cynthia Addai-Robinson) در نقش میریل، لوید اوون (Lloyd Owen) در نقش الندیل، تریستن گراوله (Trystan Gravelle) در نقش فارازون و اووین آرتور (Owain Arthur) در نقش دورین سوم اشاره کرد.

سازندگان سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» تایید کرده‌اند که در فصل دوم سریال شخصیت سیردان نیز معرفی خواهد شد. او یکی از قدیمی‌ترین و داناترین الف‌ها به شمار می‌رود. بازیگری برای ایفای این نقش انتخاب شده است اما هنوز نام او را اعلام نکرده‌اند. احتمال اینکه فصل دوم به شخصیت کلبورن یعنی شوهر گالادریل نیز بپردازد، وجود دارد اما این موضوع از سوی سازندگان تایید نشده است.


در این مطلب به بررسی فصل دوم سریال «ارباب حلقه‌ها» شامل داستان، تاریخ پخش، بازیگران و کاراکترهای آن پرداختیم. نظر شما در رابطه با این اثر چیست؟

منبع: اسکرین رنتمنبع