توقیف یک فروند شناور حامل 18 دستگاه ماینر قاچاق در آب های جزیره قشم


دادستان عمومی و انقلاب قشم از توقیف یک فروند شناور حامل 18 دستگاه ماینر قاچاق در آب های جزیره قشم خبر داد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، امیدمهدوی مجد دادستان عمومی و انقلاب قشم از توقیف یک فروند شناور حامل 18 دستگاه ماینر قاچاق در آب های جزیره قشم خبر داد و گفت: در راستای مأموریت محوله، ناوگروه دریابانی مستقر در این جزیره حین پایش و حراست از مرز دریایی کشورمان، ضمن شناسایی یک فروند شناور حامل 18 دستگاه ماینر قاچاق، نسبت به توقیف آن اقدام کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب قشم تصریح کرد: 2 سرنشین این شناور نیز دستگیر شده اند که جهت تکمیل روند تحقیقات و سیر مراحل قانونی در بازداشت به سر می برند.

وی همچنین گفت: مأموران موفق شدند در جریان بازرسی از شناور مذکور، 20 دستگاه فن ماینر به همراه متعلقات آن را نیز کشف و ضبط کنند.

مهدوی مجد خاطرنشان کرد: استخراج ارز دیجیتال تابع قوانین و مقررات خاصی است که متقاضیان آن تنها با دریافت مجوز و استفاده از برق با تعرفه مشخص می توانند در این خصوص اقدام کنند.

دادستان عمومی و انقلاب قشم یادآور شد: با توجه به مأموریت ابلاغی از سوی دستگاه قضایی استان در راستای صیانت از حقوق عامه و حفظ بیت المال و با هدف بهره مندی یکسان همه مردم از حامل های انرژی خصوصاً برق ضمن اعمال نظارت مستمر و پایش دقیق به منظور جلوگیری از استخراج غیرمجاز ارز دیجیتال، با ناقضان قانون و متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: دادستان عمومی و انقلابدستگاه ماینرماینر قاچاقعمومی و انقلابدادستان عمومیدستگاهشناورجزیره قشمماینردادستانروندتوقیفقاچاقجزیرهانقلابعمومیمراحل قانونیارز دیجیتالمهدویدریابانیکشف و ضبط20 دستگاهدیجیتالشناساییتحقیقاتبازداشتناوگروهمأموریتاستخراجقوانینمنبع