ارز دیجیتالی که سرو صدا کرد!


شایانیوز- یک ارز دیجیتال جدید پس از اعلام خبر راه‌اندازی شبکه اصلی خود در روز دوشنبه ۱۷ اکتبر توسط توسعه‌دهندگان آزمایشگاه‌ آپتوس (Aptos)، به جمع ۵۰ رمزارز برتر بازار پیوست. طبق گزارش‌ها، این پروژه رمزارزی جدید قبل از راه‌اندازی شبکه اصلی خود، شاهد هجوم سرمایه از سوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) و صرافی‌های بزرگی همچون مولتی کوین کپیتال (Multicoin Capital)، اندریسن هوروویتز (Andreessen Horowitz)، بایننس و FTX، بوده است.

به گزارش شایانیوز به نقل از رمزارز نیوز لازم به ذکر است که مو شیخ (Mo Shaikh) و آوری چینگ (Avery Ching)، از اعضای تیم پروژه شکست‌خورده ارز دیجیتال دیم (Diem) فیسبوک، از جمله بنیانگذاران آپتوس هستند.بلاکچین لایه اول آپتوس که یک شبکه اثبات سهام بوده و «قاتل سولانا» لقب گرفته است، در زمان راه‌اندازی شبکه اصلی خود، مورد انتقاداتی قرار گرفت. به گفته برخی از فعالان بازار، TPS (تعداد تراکنش‌های پردازش‌شده در هر ثانیه) شبکه آپتوس کمتر از بیت‌ کوین بوده و اکثر توکن‌های آن یا استیک شده و یا آماده دامپ هستند.

با این حال، داده‌های منتشرشده توسط مرورگر بلاکچین آپتوس نشان می‌دهند که این شبکه در حال ثبت حدود ۱۶٫۶۸ TPS بوده (که سریع‌تر از ۲٫۸۷ TPS ثبت‌شده برای شبکه بیت کوین است) و تاکنون بیش از ۹ هزار تراکنش را انجام داده است.

علاوه بر این، نباید فراموش کرد که بلاکچین آپتوس یک پروژه بسیار جدید است و در همین مدت کوتاه هم، رمزارز بومی آن، APT، به موفقیت قابل‌توجهی دست یافته است. داده‌های بازار نشان می‌دهند که قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته و در صدر جدول پرسودترین رمزارزهای بازار (در میان ۱۰۰ رمزارز برتر) قرار گرفته است. علاوه بر این رشد قیمتی، ارزش بازار APT نیز بیش از ۱ میلیارد دلار افزایش یافته و باعث شده که این رمزارز به جایگاه ۴۲ بازار صعود کند.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال شایانیوز بخوانید.منبع