بازیگر Abby در The Last of Us 2 خواهان بازگشت به این نقش است


با وجود واکنش‌های منفی بسیار به این شخصیت پس از عرضه‌ی The Last of Us 2، لارا بیلی (Laura Bailey) می‌خواهد در نسخه‌های آینده نیز نقش ابی (Abby) را ایفا کند.

ابی شخصیتی جدید بود که نخستین بار در The Last of Us Part II معرفی شد. او نه تنها آنتاگونیست بازی بلکه یکی از پروتاگونیست‌های آن نیز هست. بازیکنان در نیمه‌ی نخست بازی کنترل الی (Ellie) را در دست دارند و در بخش عظیمی از نیمه‌ی دوم آن، در نقش ابی به بازی می‌پردازند.

همانطور که می‌دانید، کشته شدن جوئل (Joel)، پروتاگونیست دوست‌داشتنی نسخه‌ی اول، به دست ابی آن هم در دو ساعت ابتدایی بازی، خشم افراد بسیاری را برانگیخت. بازی‌بازان زیادی به این تصمیم ناتی داگ (Naughty Dog) خرده گرفتند، زیرا اعتقاد داشتند که این اتفاق نه تنها زودتر آنچه باید رخ داد، بلکه حتی شیوه‌ی اجرای آن نیز ایراد داشت. دیگر نکته‌ی تأثیرگذار در به وجود آمدن این واکنش‌های منفی، آن بود که مدت کوتاهی از معرفی ابی در بازی می‌گذشت. اگرچه با روایت سرگذشت ابی در ادامه‌ی بازی، بازیکنان به درک بهتری از اعمال او می‌رسند، اما همچنان از او متنفر خواهند بود.

با این وجود اما، بازیگر این شخصیت یعنی لارا بیلی، طی مصاحبه‌ی اخیر خود با رسانه‌ی ComicBookMovie اعلام کرده است که دوست دارد در نسخه‌های بعدی The Last of Us باز هم به ایفای نقش این شخصیت بپردازد. او می‌گوید که بحث‌های مختلف حول ابی را پذیرفته است، اما با این حال، این شخصیت ارزش زیادی برای او دارد. او همچنین در رابطه با سریال اقتباسی شبکه‌ی HBO از این مجموعه ابراز هیجان و امیدواری کرد.

بخشی از صحبت‌های او به شرح زیر است:

قطعاً دوست دارم که به این نقش برگردم. می‌دانم که بحث‌ها و واکنش‌های زیادی درمورد ابی وجود دارد، اما این شخصیت یکی از تأثیرگذارترین نقش‌هایی بود که در طول عمرم ایفا کرد‌ه‌ام. اگر فرصتش پیش بیاید، 100 درصد به این نقش بازمی‌گردم. سریال HBO هم عالی به نظر می‌رسد. بی‌صبرانه منتظرش هستم.

لارا بیلی

شایان ذکر است که استودیوی ناتی داگ بازی The Last of Us 3 را معرفی نکرده است. البته، نیل دراکمن (Neil Druckmann) در سال 2021 اعلام کرده بود که طرح اولیه‌ی The Last of Us 3 نوشته شده، اما فرآیند ساخت آن هنوز آغاز نشده است. با توجه به موفقیت بی‌نظیر دو نسخه‌ی نخست، بعید به نظر می‌رسد که ناتی داگ به سراغ ادامه‌ی داستان الی و ابی نرود.منبع