نحوۀ دریافت تجهیزات Edgerunners در بازی Cyberpunk 2077


آپدیت 1.6 بازی Cyberpunk 2077 علاوه بر بهبودها و آیتم‌های تازه، چندین وسیله را به بازی افزود که ارجاع مستقیمی به انیمۀ Cyberpunk: Edgerunners محسوب می‌شوند.

حتی اگر ارتباط انیمه Cyberpunk: Edgerunners با منبع الهام آن، یعنی Cyberpunk 2077، را در نظر نگیریم، همچنان با اثری عالی طرف هستیم. با این حال، این عنوان پر از ایستراگ‌ها و ارجاعاتی است که مکان‌ها، سلاح‌ها و شخصیت‌های بسیاری از Cyberpunk 2077 را در قالب انیمه به این اثر وارد می‌کند. اما به نظر می‌رسد که سی‌دی پراجکت نیز در قرار دادن ارجاعاتی از این انیمه در بازی خود دریغ نکرده است.

انتشار آپدیت 1.6 بازی Cyberpunk 2077 همزمان شد با پخش انیمۀ Cyberpunk: Edgerunners و از آن جهت که این آپدیت تحت عنوان “Edgerunners” منتشر شد، ظاهراً از ابتدا برنامۀ کلی همین بوده است. نه‌تنها این آپدیت باز هم مشکلات زیادی را برطرف کرد که ارزش تجربۀ این عنوان را بیشتر می‌کند، آپدیت مذکور شامل چندین مرحلۀ جانبی (Gigs) و سلاح‌های تازه نیز می‌شد. یکی از این سلاح‌‎های جدید، حاصل ادغام ارّه و شمشیر است که Cut-O-Matic نام دارد و شاید برای طرفداران Warhammer 40K جذابیت دوچندانی داشته باشد. در هر صورت، بیشتر موارد قابل‌توجه‌ای که در این آپدیت به بازی افزوده شدند، ایستراگ‌هایی هستند که به Cyberpunk: Edgerunners ارجاع دارند. بازیکنان حالا می‌توانند در بار Afterlife یک نوشیدنی همنام با اسم پروتاگونیست انیمه را سفارش دهند که “The David Martinez” نام دارد و همچنین می‌توانند از آپارتمان شخصیت‌های اصلی این انیمه در بازی دیدن کنند. از همه مهمتر، اکنون تعدادی از وسایل شخصیت‌های اصلی این انیمه نیز در بازی قابل دسترسی هستند.

در ادامه به وسایل کشف شدۀ مرتبط با انیمۀ Cyberpunk: Edgerunners و راه دستیابی به آن‌ها خواهیم پرداخت.

ژاکت دیوید

شخصیت‌های Cyberpunk: Edgerunners واقعاً تیپ و ظاهر مثال‌زدنی‌ای دارند. هر شخصیت استایل منحصر به فرد خود را دارد؛ از جمله دیوید مارتینز (David Martinez). دیوید معمولاً ژاکت زرد خاص خودش را بر تن دارد و شما هم در صورت یافتنش در بازی، می‌توانید آن را بر تن کنید.

برای آغاز فرایند پیدا کردن این ژاکت، باید به آپارتمان دیوید یا همان مجتمعی که در آن قرار دارد، یعنی Megabuilding H4 مراجعه کنید. این برج در ناحیۀ Arroyo از Santo Domingo، در نزدیکی متروی خیابان Wollesen دیده می‌شود. به دلیل قرنطینه، امکان ورود به خود آپارتمان وجود ندارد، اما می‌توانید از یک کوچۀ فرعی در کنار آن دیدن کنید. تنها کافی است که در یک خط مستقیم از نقطۀ Fast Travel نزدیک Megabuilding H4 به سمت این برج حرکت کنید و به صورت ساعت‌گرد دور آپارتمان بچرخید؛ حالا احتمالاً کوچۀ یاد شده را در سمت راست خود می‌بینید. زمانی که در مکان درست قرار بگیرید، به راحتی متوجه این موضوع خواهید شد؛ چرا که لوگوی گرافیتی Edgerunner روی دیوار قابل مشاهده است.

دقیقاً در کنار این گرافیتی، یک سطح زباله وجود دارد و بخش بعدی سفر ما درون همین سطل اتفاق می‌افتد. با بررسی محتویات آن، یک هدست Braindance را پیدا می‌کنید. محتویات این Braindance بهتر است که اسپویل نشود، اما بعد از اتمام آن، بازی به صورت خودکار مأموریت فرعی “Over the Edge” را به شما می‌دهد که بسیار ساده است. تنها کافی است که به Muamar “El Capitán” Reyes یک پیام داده و از او بخواهید که دربارۀ David Martinez اطلاعاتی برایتان فراهم کند؛ او خیلی سریع تمام اطلاعاتی که دارد را برای شما می‌فرستد. بگذارید 24 ساعت درون بازی بگذرد تا یکی از شخصیت‌های انیمه، یعنی فالکو (Falco)، به شما پیام دهد. فقط کافی است که پیام او را ببینید و سپس نقشه‌ای که ارسال می‌شود را دنبال کرده، جعبه را باز کرده و از این ژاکت افسانه‌ای لذت ببرید.

شاتگان ربکا (Guts)

دیوید شاید شخصیت اصلی Cyberpunk: Edgerunners باشد، ولیکن ربکا (Rebecca) ستارۀ صحنه است. این شخص اگرچه جثه‌ای کوچک دارد، اما در خشونت و خشم و بی‌رحمی همتایی ندارد. با این حال که ربکا با هر سلاحی می‌تواند دشمنان را سلاخی کند، محبوب‌ترین سلاح او با اختلاف، شاتگان مخصوصش، Guts، است که می‌توانید در بازی Cyberpunk 2077 آن را دریافت کنید.

برخلاف ژاکت دیوید، برای دسترسی به شاتگان مذکور به انجام هیچ Gig یا مرحلۀ جانبی‌ای نیاز نیست و هر موقع که بخواهید می‌توانید آن را دریافت کنید. برای یافتن سلاح Guts باید از Corpo Plaza مرکز شهر دیدن کنید. بهترین راه این است که با Fast Travel از طریق برج Arasaka وارد ناحیه شوید. به سمت ماهی هولوگرافیک غول‌پیکر بروید. همینطور به راه رفتن ادامه دهید تا اینکه سه راهبه را در کنار خیابان در حال مدیتیشن ببینید. به سمت بوته‌های پشت سرشان بروید و در آنجا می‌توانید شاتگان Guts که در بوته‌زار مخفی شده است را بردارید.منبع