بازی های ارز دیجیتالی Sand | با افزایش محبوبیت بازار رمزارزها


با افزایش محبوبیت بازار رمزارزها در جهان، جامعه بزرگی حول آن شکل گرفت – و سرمایه گذاران مختلفی شروع به خرید و فروش ارز دیجیتال” کردند.

در این میان پروژه های مختلف ارزهای دیجیتال با اهداف متفاوتی به وجود آمدند که یکی از جالب ترین پروژه ها حول ارز دیجیتال Sanf فضای سندباکس بود.

سندباکس یک متاورس مبتنی بر بلاک چین اتریوم است که به کاربرانش اجازه می دهد که زمین های دیجیتالی بخرند و تجربه ها و بازی های ساخت خود را سفارشی سازی و شخصی سازی کنند و به خریدوفروش آن بپردازند.

سلبریتی ها و برندهای معروفی مثل اسنوپ داگ، پاریس هیلتون، شرکت آدیداس و گوچی و سریال واکینگ دد با این فضا همکاری و در آن مشارکت دارند.

در ادامه این مقاله به نحوه کار Sandbox و چهره های مشهور حاضر در آن نگاهی می اندازیم و بررسی می کنیم که کاربران چگونه می توانند از آن کسب درآمد کنند، با ما همراه باشید.

Sandbox چیست؟ پس از این که نام شرکت مادر فیسبوک به متا تغییر یافت، این شرکت دیدگاه خود را نسبت به آینده جهان آنلاین به شکل فراجهانی به نام متاورس منتشر کرد.

این امر اشتیاق زیادی را در میان کاربران و مردم ایجاد کرد؛ اما بازیگران بازار ارزهای دیجیتال و بلاک چین مدت ها بود در حال طی کردن مسیر خود به سمت ایجاد متاورس بودند.

یکی از بازیگران پیشتازی که در دنیای رمزارزها در حال توسعه فضای متاورسی خود بود Sandbox است.

Sandbox یک بازی کامپیوتری مبتنی بر بلاک چین اتریوم است که به کاربران اجازه می دهد زمین هایی را به شکل دیجیتال در این بازی برای خود اختصاص دهند و این زمین ها که به شکل توکن های غیرمثلی یا NFT است را با ساخت بازی یا تجربه هایی شبیه به آن برای فروش مهیا کنند.

این فضا شباهت زیادی با فضای Decntraland دارد، البته که فضای آن بیشتر با بازی های کامپیوتری و حسی که از آن می گیریم شباهت دارد.

این فضای آنلاین بازی بعد از مدت ها توسعه نرم افزاری با شروع به کار خود افراد و شرکت های مشهور زیادی مانند اسنوپ داگ خواننده معروف آمریکایی، شرکت آدیداس و سریال واکینگ دد را با خود همراه کرد و این امر توانست به مشهور شدن بیشتر آن کمک کند.

بازی Sandbox از چه نوعی است؟ سندباکس یک بازی به سبک جهان باز (Open World) است که از سرزمین هایی با تجربه های مختلف تشکیل شده است.

این بازی یک نقشه متاورس یا فراجهان دارد که موقعیت هر یک از این سرزمین ها را نشان می دهد.

می توان گفت این بازی به شکلی مشابهت هایی با بازی مشهور MineCraft دارد که در کشور ما طرف داران بسیار زیادی را مجذوب خود کرده بود.

نکته جالب در این بازی این است که سرزمین های موجود در آن را توسعه دهندگان اصلی نرم افزاری آن به وجود نیاورده اند؛ بلکه هر یک از این سرزمین ها به وسیله یکی از کاربران این بازی به وجود آمده است.

در بسیاری از موارد سازنده این سرزمین ها افراد مشهور و سلبریتی ها یا شرکت های مشهور جهان هستند، اما در برخی موارد نیز این کاربران عادی بازی هستند که یکی از این سرزمین ها را در اختیار دارند و تجربه موردنظر خود را در آن ساخته و به نمایش می گذرانند.

Land یا سرزمین چیست؟ به گفته Sand، سرزمین یا Land قطعه زمین های مجازی است.

جهان متاورسی Sandbox شامل بیش از 166000 قطعه زمین است که هر یک از این قطعه زمین ها خود نماینده یک NFT هستند.

افراد می توانند آزادانه این زمین ها را معامله کنند یا از طریق فروشگاه های NFT مانند OpenSea به خریدوفروش آن ها اقدام کنند.

اندازه های متفاوتی از سرزمین ها وجود دارد که می توان شامل Estate یا ملک هایی باشد که خود می توانند میزبان نقاط و تجربیات بسیار دیگری باشند.

اگر صاحب یکی از این زمین ها باشید می توانید هر چیزی که بخواهید در آن بسازید.

بازی های تعاملی، فضاهای جلسات مجازی، و فضاهای بسیار دیگری را می توان در این زمین ها به وجود آورد.

این سرزمین ها امکاناتی به شما می دهند که در آن قطعه های زمین، تجربه های بازی و حتی سازوکارها و قطعات تشکیل دهنده بازی را بسازید و در سرزمین مجازی خود به کار بگیرید.

درصورتی که بخواهید می توانید زمین هایی بخرید و به کسانی که بخواهند از چنین زمین هایی استفاده کنند اجاره بدهید.

چه چیزی باعث می شود Sandbox ویژه باشد؟ این که افراد، سازمان ها، شرکت ها و سلبریتی ها می توانند در سندباکس زمین و جایگاه خود را داشته باشند و به دلخواه خود آن را طراحی و آماده سازی کنند و مجموعه این زمین ها محیط و بازی Sandbox را می سازد تجربه ویژه ای است.

در واقع Sandbox می تواند نمای مجازی از افراد واقعی باشد که با هم گپ وگفت می کنند، جلسه می گذارند و رویدادهای خود را برگزار می کنند.

این بازی اشتراک گذاری شده و جمعی سازی شده می تواند بسیار جذاب و جالب باشد و باتوجه به کاربرمحور بودن همیشه قابلیت تغییروتحول را در خود دارد.

این فضا برای بازی سازان جایی است که می توانند بازی موردنظر خود را بسازند و با افراد دیگری که در فضای این بازی هستند به اشتراک بگذارند.

برای زمین داران هم امکان کسب درآمد از این فضا به وجود آمده است.

دوستداران NFT و جامعه WEB3 هم می توانند در این فضا کسانی شبیه خودشان را پیدا کنند و در فضای این فرهنگ غرق شوند و با کسانی که این نوع محتوا را دوست دارند به تعامل بپردازند.

چه افراد و مجموعه های مشهوری در Sandbox هستند؟ با گسترش فضای Sandbox افراد و مجموعه های مشهور مختلفی در آن حضور پیدا کرده و فضا و زمین خود را در آن ایجاد کرده اند.

علاوه بر اسنوپ داگ، سریال واکینگ دد و آدیداس که به آن ها اشاره شد افراد و مجموعه های مشهور دیگری هم در Sandbox حضور دارند.

سریال اسمورف، شرکت آتاری، پاریس هیلتون مدل و هتل دار مشهور و Warner Music Group از جمله این افراد و مجموعه ها هستند.

شاید عجیب به نظر برسد که افراد و مجموعه هایی با نوع کارکرد مختلف چگونه همگی در این فضا گرد هم آمده اند.

اما عظمت این فضا و کارکردهای مختلف آن باعث محبوبیت آن شده است.

برندهای محبوب و مشهور دنیای ارزهای دیجیتال همچون Gemini، بایننس، لجر و … هم در این فضا حضور دارند.

Sand چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟ Sand یک توکن Erc-20 مبتنی بر بلاک چین اتریوم است که به عنوان پایه و اساس فضای بازی Sandbox کار می کند و با سه هدف اصلی به کار گرفته می شود: دسترسی به فضای Sandbox: بازیکنان می توانند از طریق ارز دیجیتال Sand بازی کنند، تجهیزات خریداری کنند و آواتار خود را شخصی سازی کنند.

همچنین می توانند با انجام بازی و پیشرفت در آن کسب درآمد کرده و رمزارز Sand را به دست آوردند.

سازندگان از ارز دیجیتال Sand برای خرید دارایی، خرید زمین و همچنین Stake کردن و کسب درآمد استفاده می کنند.

Stake کردن: این رمزارز اجازه Stake کردن را به شما می دهد به این معنی که با قفل کردن دارایی Sand خود می توانید کسب درآمد کرده و رمزارز بیشتری به دست آورید.

حکمرانی: Sand یک توکن حکمرانی است.

دارندگان این ارز دیجیتال می توانند در مورد مسائل و مشکلات فضای Sandbox رأی و نظر دهند.

در مسائلی که پیش می آید افراد به تعداد دارایی رمزارزی Sand خود حق رأی دارند که می توانند خود از آن استفاده کنند یا آن را به دیگران تفویض کنند.

سخن آخر در این مقاله با محیط Sandbox و فضای متاورسی آن آشنا شدیم.

باتوجه به افزایش اشتیاق کاربران اینترنت به فضاهای Web3 و همچنین فراجهان متاورس به نظر می رسد در صورت پیشرفت امکانات لازم برای شکل گرفتن متاورس ها، Sandbox هم بتواند به عنوان پلتفرمی محبوب مطرح شده و افراد بیشتری را به خود جذب کند و در نتیجه توکن آن Sand بتواند رشد خوبی را تجربه کند.

کلید واژه ها: دیجیتالارز دیجیتالدیجیتالیپروژه هاکاربرانخرید و فروش ارزچهره های مشهورسرمایه گذارانارز دیجیتالیپروژهمختلفخرید و فروشسلبریتی هاشخصی سازیکسب درآمدجالب ترینفروشبازیسازیشرکتخریدرمزارزهافروش ارزبلاک چینمحبوبیتسلبریتیمشارکتاتریوممعروفیسرمایهمنبع