خبر مهم بازار رمزارزها در آخرین هفته مهر 1401 که باید بدانید


به گزارش دیلی اکسچنج؛ یک از مهم ترین اخبار آخرین هفته مهر ۱۴۰۱ در بازار ارزهای دیجیتال این بود که بازار رمزارزها از هفته گذشته تحت‌تاثیر انتشار آمار نرخ تورم آمریکا بود و با اینکه در این مدت دیگر شاخص‌های اقتصادی نیز وضعیت دلسردکننده‌ای داشتند، بیت کوین همچنان فاصله زیادی از محدوده نوسان هفته‌های اخیر خود نگرفته است.

حجم معاملات روزانه بیت کوین طی ۹ روز از ۱۰ روز گذشته پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۰ روزه این شاخص بوده است. به عبارت دیگر، تنها روز پنجشنبه و با انتشار نرخ تورم ماه گذشته آمریکا بود که حجم معاملات افزایشی نسبی را تجربه کرد.

بیت کوین در حال حاضر حوالی ۱۹٬۲۰۰ دلار خریدوفروش می‌شود و قیمت نسبت به ۲۴ ساعت و ۷ روز گذشته تقریباً بدون تغییر بوده است.

به غیر از چند مورد خاص، این ارز دیجیتال طی یک ماه گذشته عمدتاً در بازه بین ۱۹٬۰۰۰ تا ۲۱٬۰۰۰ دلار در نوسان بوده است و از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون، نزدیک به ۶۰درصد از ارزش خود را از دست داده است.

اتریوم نیز روز قبل برای ساعاتی بالای ۱٬۳۰۰ دلار خریدوفروش می‌شد؛ سطحی که ۲درصد بالاتر از نقطه شروع معاملات این ارز دیجیتال در اولین روز از هفته میلادی است.

روز گذشته گزارش تورم آمریکا منتشر شد که نشان می‌دهد قیمت کالا و خدمات موردنیاز خانوارهای آمریکایی نسبت به سپتامبر سال ۲۰۲۱ میلادی، ۸.۲درصد رشد داشته است.

نرخی که اندکی بالاتر ۸.۱درصدی است کارشناسان انتظار آن را داشتند. طبیعتاً بازار نیز در ابتدا واکنشی منفی به این آمار نشان داد.

اما کمی بعد قیمت‌های در بازارهای مالی مختلف، از جمله ارزهای دیجیتال، مجدداً بازیابی شدند.هزینه‌های بخش خرده‌فروشی آمریکا در ماه سپتامبر، بر خلاف انتظار افزایش ۰.۲درصدی این شاخص، بدون تغییر بود.

پایین‌ماندن این نرخ نشان‌دهنده معنی کمبود تقاضا در بازار، در نتیجه افزایش قیمت‌هاست.منبع