اکانت توئیتر هیدکی کامیا در پی حواشی اخیر بسته شد


اکانت توئیتر هیدکی کامیا (Hideki Kamiya)، نایب رئیس پلاتینیوم گیمز (PlatinumGames)، به‌دلیل حواشی صداپیشه Bayonetta به طور موقت محدود شده است.

آخرین توییت کامیا قبل از محدود شدن این بود:

به شما هشدار داده بودم…

مشخص نیست که این اشاره به چه چیزی بوده است. این متن پس از مجموعه‌ای از توئیت‌های هلنا تیلور (Hellena Taylor)، صداپیشه قبلی شخصیت بایونتا مبنی بر اینکه تنها 4000 دلار برای بازگشت به Bayonetta 3 به او پیشنهاد شده بود، منتشر شد. در حالی که محدود کردن حساب کاربری یک مسدودیت کامل نیست، اما مانع توئیت‌ کردن مطالب بیشتر توسط کاربر می‌شود.

ممکن است این اتفاق در پی گزارش‌های فراوان از هیدکی کامیا رخ داده باشد. خارج از نظرات کامیا در مورد این وضعیت، پلاتینیوم گیمز هنوز نظری رسمی ارائه نکرده است. در توییتی که اکنون حذف شده، تهیه کننده سابق پلاتینیوم گفت:

من بسیار ناامید هستم. تیم Bayonetta لیاقت اتفاقی که امروز برای آن‌ها افتاد را نداشت. من باور نمی‌کنم که این داستان کامل باشد. من از این متنفرم که تمام دانش اینترنت، به بازتوییت کردن خلاصه می‌شود. من هلنا را دوست دارم و عاشق تیم هستم، اما آنچه امروز اتفاق افتاد شرم‌آور است.

هلنا تیلور در مجموعه‌ای از پیام‌های ویدیویی که شنبه در توئیتر منتشر شد، ادعا کرد که برای کار روی Bayonetta 3 فقط 4000 دلار به او پیشنهاد شده است و از استودیو پلاتینیوم و نینتندو انتقاد کرد. اخیرا تایید شد که صداگذار شخصیت بایونتا در نسخه سوم این بازی، تغییر کرده است. در آن زمان، پلاتینیوم ادعا کرد که این به دلیل برنامه‌ریزی فشرده تیلور بوده است، اما تیلور اکنون این موضوع را رد کرد.

در این پیام‌های ویدیویی، تیلور مدعی شد که رئیس پلاتینیوم گیمز، هیدکی کامیا، نامه‌ای نوشت و پیشنهادی به او ارائه کرد که تیلور آن را “غیر اخلاقی” می‌داند. او در ادامه مدعی شد که نگرانی‌اش از بیکاری باعث اضطراب، افسردگی و افکار خودکشی شده است. این حادثه با حمایت گسترده‌ای از تیلور مواجه شد. برایان دچارت (Bryan Dechart) که بیشتر با ایفای نقش شخصیت کانر (Connor) در Detroit شناخته می‌شود، در توئیتی نوشت:

من ایفای نقش شخصیت اصلی یک بازی AAA را رزرو کردم که بازی‌های زیادی ساخته است. آ‌ن‌ها از ثبت پروژه با @sagaftra خودداری کردند و پیشنهاد دادند که برای کل بازی 4 هزار دلار بپردازند. من این پیشنهاد را رد کردم، اما شخص دیگری این کار را کرد و هیچ امتیازی به دست نیاورد.منبع