بازی FIFA 23 رکورد بیشترین بازیکنان هفته‌ی 1 این سری را شکست


مدیر کل EA Sports یعنی آقای Nick Wlodyka گفته که استقبال طرفداران از بازی FIFA 23 خارق‌العاده بوده و بازیکنان آمار و ارقام رکوردشکنی را از خود به جای گذاشته‌اند.

بازی‌های FIFA همیشه محکوم به فروش زیاد هستند و این شبیه‌ساز فوتبال به صورت سالانه یکی از بزرگ‌ترین منابع درآمد الکترونیک آرتس (Electronic Arts) باقی می‌ماند. با این حال نسخه‌ی امسال عملکرد بسیار بهتری از سال‌های گذشته داشته است. الکترونیک آرتس به تازگی اعلام کرده که بازی FIFA 23 با 10.3 میلیون بازیکن در سراسر جهان رکورد بیشترین تعداد بازیکنان در هفته‌‌ی اول را برای این فرنچایز شکسته است. Nick Wlodyka، مدیر کل EA Sports، در این باره گفته:

استقبال طرفداران دست کمی از خارق‌العاده نداشته است. از اینکه بازیکنان ما با آمار رکوردشکنانه مشغول بازی کردن با تیم‌های مورد علاقه‌ی خود هستند خوشحالیم. با توجه به نزدیک بودن جام جهانی مردان و زنان و ارائه‌ی آپدیت‌های هیجان‌انگیز برای فوتبال زنان در بازی، ما تازه تلاش برای ارائه‌ی بهترین و درگیرکننده‌ترین تجربه‌ی این سری را شروع کرده‌ایم.

آپدیت جام جهانی قطر بازی FIFA 23 قرار است پس از آغاز این تورنمنت در نوامبر سال 2022 منتشر شود. به علاوه باید گفت که بازی FIFA 23 توانست در هفته‌ی اول خود صدرنشین جدول فروش بازی‌های فیزیکی در بریتانیا شود. این بازی با انجام این کار رکورد فروش فیزیکی هفته‌ی اول FIFA 22 را هم شکست.

FIFA 23 آخرین عنوان شبیه‌ساز فوتبال سالانه‌ی EA Sports است که با نام FIFA منتشر می‌شود. قرارداد الکترونیک آرتس با فدراسیون بین‌المللی فوتبال پس از این به پایان می‌رسد و از سال آینده قرار است شاهد عرضه‌ی این بازی با نام EA Sports FC باشیم.

بازی FIFA 23 در حال حاضر بر روی پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ، ایکس باکس سری ایکس/اس، پلی استیشن 5 و پلتفرم PC در دسترس است.منبع