رییس کمیسیون اصل ۹۰: انقلاب اسلامی برای بن‌بست‌های امروز بشریت راهکار دارد


به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر عصر پنجشنبه در نشست تخصصی هیاتهای اندیشه ورز بسیج اصناف و بازاریان و فعالان اقتصادی کشور در مشهد افزود: امروز بشریت در عرصه زندگی فردی و اجتماعی دچار ابهام‌ها و سوالات مختلفی است.

وی ادامه داد: پیامبر بزرگوار اسلام(ص) در محیطی و دورانی که به جاهلیت معروف بود، مبعوث به رسالت شدند و توانست بهترین آدمها را بسازد.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ایران در صدر اسلام موفق به فتح نظامی نشد، ایرانیان در مقابل فرهنگ غنی اسلامی آغوش باز کردند و مردم دین اسلام را پذیرفتند.

وی با بیان اینکه قرآن کریم ما را به گفتگو و پذیرفتن بهترین سخن دعوت می‌کند، افزود: امروز بخشی از بحران هایی که جامعه ما را در بر گرفته، به دلیل این است که فضای گفتمانی بین مردم و مسوولان ایجاد نشده است.

حجت الاسلام پژمانفر اظهار داشت: همچنین اگر گفتمان استقلال به معنای واقعی را محقق می کنیم خیلی از مسایل عوض می‌شود، این مسیر را در بعضی از عرصه ها مثل عرصه نظامی طی کردیم و به موفقیهای بزرگی دست یافتیم.

وی ادامه داد: چنانچه می توان همین مسیر را در عرصه خودروسازی طی کرد و خودروی ملی تولید کنیم که قابل رقابت با دیگر کشورها باشد.منبع