بازدید وزیر دفاع روسیه از یک مرکز آموزش نظامی نیروهای ذخیره


 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزیر دفاع روسیه روز سه شنبه همراه با شماری از افسران ارشد این کشور از یک پادگان نظامی ویژه آموزش نیروهای ذخیر روس اعزامی به مناطق عملیاتی اوکراین بازدید کرد.

به نوشته وبگاه «تلویزیون لهستان» «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه با شماری از افسران عالی رتبه روز سه شنبه از یک میدان تیر در منطقه نظامی در غرب روسیه بازدید کرد تا از نزدیک ناظر آموزش میدانی نیروهای ذخیره باشد.

وزیر روسیه از آموزش تاکتیکی به نیروهای ذخیره که قرار است در اوکراین بجنگند دیدن کرد و معاون وزات دفاع و سایر فرماندهان نظامی توضیحاتی در این زمینه به وی دادند. به دستور شویگو، افسران کارکشته در فرآیند آموزش نیروهای ذخیره مشغول هستند.

بر اساس طرح شویگو، قراربود ۳۰۰۰۰۰ نیروی ذخیره با تجربه نظامی قبلی برای تقویت ماشین جنگی روسیه به کار گرفته شوند. وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که فراخوان کامل این نیروها می‌تواند ۲۵ میلیون نفر را وارد ارتش روسیه می‌کند.

روسیه در جدیدترین تحولات مرتبط با درگیری‌ها در اوکراین، بسیج بخشی از نیروها را اعلام و بر پیگیری اهداف عملیات نظامی ویژه این کشور در اوکراین که شامل نازی‌زدایی، خلع سلاح کی‌یف و رسیدگی به سایر نگرانی‌های امنیتی مسکو است، تاکید کرده است. 

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه اخیراً در سخنرانی تلویزیونی، ضمن اعلام بسیج بخشی از نیروها، گفت کشورهای غربی به‌دنبال تضعیف، تجزیه و نابودی کامل روسیه هستند، اما مسکو هم دارای سلاح اتمی است و از هر ابزاری برای دفاع از خود استفاده می‌کند.

روسیهبزرگترین قدرت اتمی جهان است و طبق اعلام «فدراسیون دانشمندان آمریکایی» ۵۹۷۷ کلاهک اتمی دارد، در حالی که ایالات متحده ۵۴۲۸ کلاهک دارد.

«وادیم اسکیبیتسکی» معاون سازمان اطلاعات اوکراین نیز در اظهارنظری خطر استفاده روسیه از سلاح اتمی علیه اوکراین را «بسیار بالا» توصیف کرد و مدعی شد «برای متوقف کردن روس‌ها، ما نه تنها به سامانه‌های ضد هوایی، بلکه به سامانه‌های ضد موشکی نیاز داریم.»

پایان پیام/ماین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدمنبع