ارز دیجیتال پیمان با پشتوانه طلا معرفی شد | در میان انواع


در میان انواع مختلف رمز ارزها در دنیای کریپتوکارنسی، خبر ارز دیجیتال ایرانی پیمان به گوش می رسد.

شاید در نگاه اول تولید رمزارز ایرانی فقط برای عقب نماندن ایران از قافله تولیدکنندگان ارز دیجیتال به نظر می رسد.

– یعنی ایران فقط برای اینکه سهمی از دنیای کریپتو و خرید و فروش ارز دیجیتال” داشته باشد، رمزارز خود را معرفی کرده است.

اما هدف از معرفی پیمان فقط این نیست.

تیم توسعه دهنده این ارز دیجیتال با هدف دورزدن تحریم ها و بهبود اقتصاد کشور ارز دیجیتال پیمان را به بازار معرفی کرده اند.

در واقع کارشناسان ایرانی پس از مشاهده محبوبیت ارزهای موفقی مانند بیت کوین و اتریوم تصمیم گرفتند تا ارز دیجیتالی را بسازند که با آن بتوانند تحریم های مختلف ارزی و بانکی را دور بزنند.

در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی عملکرد ارز دیجیتال پیمان بپردازیم، اگر شما هم نسبت به عملکرد این ارز کنجکاو هستید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

معرفی ارز دیجیتال پیمان ارز دیجیتال پیمان (Paymon) که با نماد اختصاری “PMN” نمایش داده می شود یکی از ارزهای دیجیتال محبوب ایرانی است.

این توکن با حمایت هلدینگ بهسازان ملت، فناپ و شرکت سرمایه گذاری تکوست از ریز مجموعه های توسن و همچنین با همکاری بانک پاسارگاد، پارسیان، ملت و ملی وارد دنیای کریپتو شده است.

ارز دیجیتال پیمان توسط کنسرسیوم ققنوس با پشتوانه طلا عرضه شد و هم اکنون در لیست بهترین ارزهای دیجیتال ایرانی قرار دارد.

توکن پیمان کار خود را با فرآیند ICO آغاز کرد.

ICO در واقع پروسه ای است که اشخاص حقیقی یا حقوقی ارز یا توکن دیجیتالی انجام می دهند و طی آن بنا به اهداف مختلفی مانند تأمین سرمایه سازمان، آنها را در اختیار سرمایه گذارانشان می گذارند.

پشتوانه ارز پیمان، طلا و سکه مشروط بر معادل سازی است.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده حدود یک میلیون رمزارز ملی پیمان بدون پشتوانه صادر شده و به حساب های توزیع بنیاد منتقل شده است.

ارز پیمان به عنوان اولین ارز دیجیتال ایرانی و همچنین اولین استیبل کوین ایرانی نیز شناخته می شود و از آن به عنوان معادل تتر یاد می شود.

ارزش هر واحد ارز دیجیتال پیمان برابر با یک سوت طلای 18 عیار است و با تضمین نقدینگی تبدیل به جایگزین مناسبی برای سرمایه گذاری در بازار طلا و سکه می شود.

پشتوانه این رمزارز بانک مرکزی و چند بانک داخلی دیگر است، به همین دلیل با خیالی آسوده می توانیم سرمایه خود را وارد این رمزارز کنیم.

تیم توسعه دهنده توکن پیمان هدف خود از ساخت این ارز را سرعت یافتن تراکنش های بانکی، بهبود وضعیت اقتصادی و کم شدن تورم عنوان کره اند.

این توکن هم اکنون در لیست بسیاری از صرافی های معتبر ایرانی قرار دارد.

شرکت ققنوس ارز دیجیتال شرکت ققنوس بزرگ ترین زیرساخت دفتر کل توزیع شده در ایران است و با هدف توسعه محصولات و راه کارهای نوین بر پایه فناوری دفتر کل توزیع شده فعالیت می کند.

این شرکت در سال 1397 با سهام داری مشترک گروه داده پردازان پارسیان (وابسته به بانک پارسیان)، شرکت داده پردازان سداد (وابسته به بانک ملی)، هلدینگ بهسازان ملت (وابسته به بانک ملت)، هلدینگ فناپ (وابسته به بانک پاسارگاد) و شرکت سرمایه گذاری فناوری تک وست به نمایندگی از شرکت توسن تأسیس شد و نقش بسیار زیادی را در توسعه اقتصاد دیجیتالی کشور ایفا می کند.

در ققنوس می توانیم توکن های پیمان را خریداری و یا آنها را بفروشیم.

درآمد اصلی این شرکت نیز از کارمزد معاملاتی به ازای تراکنش ها تأمین می شود.

در هر معامله حدود 0.

005 ارز پیمان از کاربر کسر می شود.

چگونه می توانیم ارز پیمان را بخریم؟ خرید ارز پیمان با ریال و همچنین استیبل کوین تتر امکان پذیر است.

عرضه این کوین به صورت محدود و بر عهده میزبان های شبکه است.

به همین جهت قیمت گذاری این ارز دیجیتال توسط میزبان انجام می شود.

ارزش گذاری ارز دیجیتال پیمان توسط قیمت طلای مظنه تهران که توسط اتحادیه طلا و جواهر تهران و پس از اعمال دیگر تعدیل ها به عیار 24 مشخص می شود.

خرید ارز پیمان با تتر در صرافی های ایرانی می توانیم مبادله این ارز دیجیتال را انجام دهیم.

البته این نکته را باید در نظر داشته باشیم که ارز پیمان توسط طلا پشتیبانی می شود بنابراین برای خرید ارز پیمان باید قیمت طلا را در نظر بگیریم.

در این میان باید یک نکته را در نظر بگیریم، این بازار بسیار نوپا و تازه است و تأمین تقاضاهای بازار توسط میزبان های شبکه ققنوس انجام می شود.

حجم عرضه در بازار، شکاف قیمتی، بازارگردانی و دیگر پارامترهای بازار کاملاً به تصمیمات این بازارگردان بستگی دارد و صرافی های داخلی هیچ گونه دخالتی در این مرحله ندارند.

برای خرید ارز پیمان با تتر در ابتدا باید به یک صرافی ارز دیجیتال ایرانی که از این ارز پشتیبانی می کند، مراجعه و در آن ثبت نام کنیم.

برای ثبت سفارش باید ارز تتر داشته باشیم و پس از فروش ارز نیز موجودی ما به تتر تبدیل خواهد شد.

پس از اتمام معامله می توانیم دارایی خود را به کیف پول دیجیتالی خود منتقل کنیم.

پیشنهاد می کنیم مقاله برای سرمایه گذاری تتر بخرم یا دوج کوین؟” را مطالعه کنید.

خرید ارز پیمان با ریال برای خرید ارز پیمان با ریال نمی توانیم از طریق صرافی های ایرانی اقدام کنیم زیرا این قابلیت هنوز راه اندازی نشده است.

برای خرید این ارز باید به سایت ققنوس مراجعه کنیم و یا اینکه کیف پول ققنوس را دانلود کنیم و اقدام به خرید ارز پیمان را ریال کنیم.

در ابتدا از کافه بازار، کیف پول ققنوس را دانلود می کنیم و متناسب با پلتفرم موردنیاز خود، آن را دانلود و نصب می کنیم.

در حال حاضر نسخه های مختلفی از جمله اندروید، آی اواس، لینوکس و سیستم عامل مک طراحی شده است.

کیف پول ارز دیجیتال پیمان بنا بر گفته حمیدرضا مختاریان مدیرعامل هلدینگ سداد، به زودی پیام رسان بله کیف پول ارز دیجیتال پیمان خواهد شد.

البته کیف پول با پیام رسان بله یکپارچه خواهد شد.

با استفاده از این والت می توانیم از خدمات ارز دیجیتال مانند انتقال آسان ارز پیمان، کارت به کارت و دیگر امکانات ویژه بهره مند شویم و همچنین از خدمات پیام رسان استفاده کنیم.

از طرفی دیگر امکانات دیگری مانند پرداخت قبض، جریمه خودرو و عوارضی به این والت افزوده شده است.

بررسی قیمت ارز پیمان اساس قیمت ارز پیمان بر اساس قیمت جهانی طلا تعیین می شود.

به همین جهت هنگام خرید ارز پیمان در ابتدا باید از آخرین قیمت طلا مطلع شویم.

ارزش هر واحد پیمان برابر با یک سوت طلای 24 عیار است و در صرافی های ارز دیجیتال ایرانی قیمت آن بر اساس تتر محاسبه می شود.

به همین دلیل چنانچه بخواهیم از یک صرافی مانند نوبیتکس ارز پیمان را خریداری کنیم، در ابتدا باید مقداری تتر خریداری کنیم و بعد با استفاده از آن ارز پیمان را بخریم.

در زمان نگارش این مقاله (آگوست 2022) قیمت هر واحد ارز پیمان 0.

06288 تتر یعنی حدود 1803 تومان است.

البته با دانلود نرم افزار ققنوس و نصب آن می توانیم ارز دیجیتال پیمان را به صورت ریالی نیز خریداری کنیم.

ارز پیمان؛ با پشتوانه طلا در این مقاله به بررسی نحوه کارکرد و ویژگی های ارز پیمان پرداختیم.

چنانچه قصد سرمایه و خرید این ارز دیجیتال را داریم بهتر است با کارشناسان و فعالان بازار ارز هم مشاوره کنیم تا یک خرید آگاهانه داشته باشیم.

پیمان بهترین رمزارز ایرانی است که با پشتوانه بانک مرکزی و چندین بانک دیگر در بستر بلاک چین وارد دنیای کریپتوکارنسی شده است.

خبرهای بسیار خوب و مثبتی در مورد این رمزارز در بازار وجود دارد مانند اضافه شدن دو کیلو طلا توسط مسئولین کشور و قرارگرفتن ارز پیمان بر اساس معادل طلا در اختیار میزبانان، باعث می شود که این رمزارز به یکی از محبوب ترین ارزهای ایرانی تبدیل شود.

کلید واژه ها: ارز دیجیتالدیجیتالمعرفیایرانپیمانایرانیتحریم هادورزدن تحریم هاخرید و فروش ارزعملکردتولیدکنندگانرمزارزبهبود اقتصادارز دیجیتالیاقتصاد کشورتولیدمختلفخرید و فروشتحریمکارشناسانرمز ارزهادیجیتالیبیت کوینفروش ارزمحبوبیتپشتوانهمشاهدهاتریوماقتصادتوسعهمنبع